Zwycięzca rankingu 2014-15 Ioan Ladanyi Romania znowu pokazał klasę i zwyciężył w zawodach Dynamic Best of The East – Bulgaria 9-Ball w Warnie. W finale pokonał Jakuba Koniara Slovakia 7:3. Trzecie miejsca wywalczyli Mariusz Skoneczny Poland i Michał Turkowski Poland.

Latem do Warny wróciliśmy dzięki zaproszeniu przesłanemu przez Vladimira Popova i gospodarzy klubów 9-Ball i Shark. W rywalizacji wzięło udział 70 zawodników z Polski, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Słowacji, Serbii, Macedonii i Rosji. Bułgarzy, którym tylko raz w historii udało się zwyciężyć w cyklu tym razem stawili się w pełnej sportowej sile i aż czterech awansowało do ćwierćfinału. Tutaj ulegli rywalom kończąc turniej na miejscach 5-8. Zachęcony zwycięstwem w Slovakia 9-Ball, numer 1 tego kraju J. Koniar bardzo chciał powtórzyć sukces. Był blisko takiego wyniku. Przegrał dopiero w finale z Ioanem. Rumun z powodu złamania ręki nie wystąpił w Polish 9-Ball i jego występ w Bułgarii stał pod znakiem zapytania. Pracował jednak bardzo ciężko i wrócił do pełnej sprawności.

Bardzo pozytywnym faktem jest duża liczba bilardzistów z Bułgarii. Od pewnego czasu narodowy związek znacznie opadł z sił i wyczuwa się u bułgarskich zawodników ogromną potrzebę startów międzynarodowych.

Turniej poprowadził Aleksandru Balas Romania a pomagał mu Vladimir Popov Bulgaria. Podziękowania składamy strategicznym sponsorom – Dynamic Billard Organization Germany, Iwan Simonis S.A. Belgium i Saluc S.A. (Aramith) Belgium. Dodajmy, że w tym sezonie gramy nowymi bilami Aramith Tournament-Duramith. Oficjalne sukno to Iwan Simonis, a stoły Dynamic.

Querter-finals Semi-finals Final
PolandMichał Turkowski 7
BulgariaRadostin Dimov 0
PolandMichał Turkowski 5
RomaniaIoan Ladany 7
RomaniaIoan Ladany 7
BulgariaStanimir Ruslanov 4
RomaniaIoan Ladany 7
SlovakiaJakub Koniar 3
SlovakiaJakub Koniar 7
BulgariaRadoslav Milkov 4
SlovakiaJakub Koniar 7
PolandMariusz Skoneczny 3
BulgariaPetr Atanasov 2
PolandMariusz Skoneczny 7

no info