Podsumowanie sezonu 2020 – Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR

To był trudny sezon!

Dobiegł końca 26 sezon zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR.  W krajowy rankingu znajdziemy nazwiska 179 bilardzistów reprezentujących najsilniejsze sportowe ośrodki w Polsce. Sumarycznie było to 476 osób. Daje to średnią na jeden turniej lekko ponad 79 zawodników.

Ogólnie to mniej niż w poprzednich latach, ale gdy weźmiemy pod uwagę, że cykl odbywał się w roku pandemii koronawirusa, to można mówić tylko o sukcesie. Dzięki determinacji zawodników, współdziałaniu Mak Marketing (organizatora) z East European Billiard Council, Polskim Związkiem Bilardowym, klubami, sponsorami, samorządami, TVsports, Sport Klub i lokalnymi mediami udało się zrealizować to przedsięwzięcie.  Test zdali sędziowie i służby techniczne, którzy pomimo groźby zarażenia się COVID 19 wykonali swoje zadanie.

Po raz szósty głównym sponsorem POL TOUR była firma Brześć z Brześcia Kujawskiego oferująca wyroby cukiernicze. Współpraca z właścicielami zakładu zaczęła się znacznie wcześniej, bo w 2008 roku. Mamy więc wiarygodnego, silnego Partnera, który od 13 lat wspiera polski sport bilardowy. Danucie, Wiesławowi i Marcinowi Sipa należą się wielkie słowa podziękowania.

Gościny do rywalizacji w 2021 roku udzieliły: Kieleckie Centrum Bilardowe „Contact”, klub Frame w Łodzi, Green Club w Gdańsku i Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR w Kętrzynie. Gdy nie można było zapraszać widzów turniej wsparła TVSports.pl, emitując na żywo obraz przez internet. Telewizja SPORT KLUB pokazała najciekawsze mecze z Kielc i Kętrzyna.

Zwycięzcami turniejów byli: Wojciech Szewczyk (Cromo-Stal Katowice) – 2 turnieje; Karol Skowerski (Nosan Kielce), Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń), Daniel Macioł (Cromo-Stal Katowice) i Mateusz Śniegocki (Cromo-Stal Katowice) – po jednym turnieju.

W rankingu po 6 turniejach cyklu Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2020 na czele uplasowali się: W. Szewczyk – 146 pkt, K. Skowerski – 135 pkt, M. Skoneczny – 127 pkt, M. Fortuński – 125 pkt, R. Babica -123 pkt, D. Macioł – 122 pkt, T. Kapłan -118 pkt, S. Batkowski – 110 pkt.

 

Dyrektorem cyklu był Marcin Krzemiński, a w zestawie sędziowskim zobaczyliśmy: Macieja Szczawińskiego (Bydgoszcz), Piotra Kędziora (Dębica), Marcina Kosterę (Rzeszów) i Andrzeja Skupień (Biały Dunajec).

Wszystkim zaangażowanym w pracę serdecznie dziękujemy.

„To był jeden z najcięższych sezonów w mojej długiej historii Grand Prix Polski. Ciągła niepewność, dylematy klubów, setki telefonów i e-maili zawodników. Troska o bezpieczeństwo uczestników i finansowe utrzymanie cyklu. Miałem świadomość, że POL TOUR będzie drogowskazem dla imprez klubowych i działań Polskiego Związku Bilardowego. Jak się okazało przeszliśmy ten ciężki egzamin. Bardzo dziękuję, za wsparcie, które otrzymałem” powiedział Marcin Krzemiński.