Polish 9-Ball dla gospodarzy

      W największej międzynarodowej imprezie bilardowej w Polsce zawodnicy Nosanu Kielce zdominowali rywali. Na podium Dynamic Best of the East stanęli: Tomasz Kapłan Polska (złoty medal), Michał Turkowski Polska (srebrny) i Radosław Babica Polska (brązowy).
Stawkę uzupełnił Konrad Juszczyszyn z EGR Filie Bieruń Polska przyjmując także brązowy krążek. Łącznie zagrało 88 bilardzistów. Najlepszą zawodniczką była Anna Mazhirina Rosja.

Polish 9-ball – Dynamic Best of the East wchodził w skład organizowanego przez Mak Marketing i partnerów, Międzynarodowego Bilardowego Festiwalu, do startu w którym zgłosiło się 232 zawodników z 21 państw.

W pool bilard 9-bil mógł zagrać każdy. Pierwszego dnia mieliśmy zatem możliwość oglądać mecze na zróżnicowanym poziomie. Nie zmienia to faktu, że już na początku odpadli tak dobrzy bilardziści jak Dawid Jędrzejczak Polska (były mistrz Polski) i Katarzyna Wesołowska Polska (mistrzyni Europy). Ich los podzielili w następnych rundach m.in.: Konrad Piekarski Polska, Patryk Statkiewicz Polska, Adam Skoneczny Polska i Jacek Walter Polska.

W fazie pucharowej odpadli ostatni zagraniczni bilardziści: Dmitry Hryb Białoruś, David Avakian Gruzja i Cristea Surdea Rumunia. Nie mieli także powodu do radości Karol Skowerski Polska, Daniel Macioł Polska, Piotr Ostrowski Polska, Piotr Kudlik Polska, Krystian Piekarski Polska, Mateusz |niegocki Polska i Bartosz Rozwadowski Polska. Ci utytułowani bilardziści zakończyli gry w 1/8 finału. Do najlepszej ósemki awansowało trzech zawodników Nosanu Kielce: T. Kapłan, R. Babica, M. Turkowski; dwóch z ERG Folie Bieruń DSB Lubin: K. Juszczyszyn i M. Kudlik Polska oraz M. Skoneczny Polska z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, M. Muklewicz Polska z Green Club Gdańsk i S. Batkowski Polska z LP Metal Fach Sokółka.

W 1/4 finału najbardziej wyrównany mecz zagrali M. Turkowski i M. Kudlik (7:6) oraz K. Juszczyszyn z S. Batkowskim (7:5). T. Kapłan szybko 7:3 pokonał M. Skonecznego a R. Babica w swoim tempie okazał się lepszy od M. Muklewicza 7:4.

Ciekawie było w półfinałach. Tutaj każdy walczył o każdą bilę, ale więcej ich nazbierali Kapłan 7:6 z Juszczyszynem i Turkowski 7:5 z Babicą. W finale stawiano na mistrza Europy Tomasza Kapłana, ale gdyby nie pomyłka w ostatniej partii, to mielibyśmy wielką niespodziankę. Michał Turkowski uległ jedynie 6:7.

Trzy miejsca na podium zajęli zatem bilardziści reprezentujący barwy Nosanu Kielce. Taki występ przed własną publicznością wzbudził radość kibiców i mediów. Wiadomość tą podały m.in. TVP Teleexpres, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, gazety Echo Dnia i Gazeta Wyborcza.

Po raz pierwszy w historii Polish 9-Ball sędzią główny był obcokrajowiec. Dyrektor turnieju Marcin Krzemiński zadanie to powierzył rumuńskiemu arbitrowi Alexandru Balas Rumunia. U jego boku pracował Gintaras Petrovas Litwa oraz Sławomir Wolański Polska. Turniej w Kielcach był drugimi zawodami Dynamic Best of the East 2016. Wcześniej bilardziści zbierali punkty na Słowacji. W tym roku pojadą jeszcze walczyć do Bułgarii, Rumunii i Mołdawii.

Quarter-finals Semi-finals Final
PolandMarek Kudlik 6
PolandMichał Turkowski 7
PolandMichał Turkowski 7
PolandRadosław Babica 5
PolandMichał Muklewicz 4
PolandRadosław Babica 7
PolandMichał Turkowski 6
PolandTomasz Kapłan 7
PolandKonrad Juszczyszyn 7
PolandSebastian Batkowski 5
PolandKonrad Juszczyszyn 6
PolandTomasz Kapłan 7
PolandMariusz Skoneczny 3
PolandTomasz Kapłan 7

no info