Nasze wydawnictwa

„Od karambola do poola” jest pierwszą i jedyną publikacją pokazującą rozwój sportu bilardowego w Polsce. Głównie koncentruje się na pracy Polskiego Związku Bilardowego w latach 1992-2009. Mówi także o początkach bilarda na świecie oraz wspaniałych krakowskich pasjonatach zakochanych w karambolu. Łącznie pozycja ma 172 strony. Cenne jest to, że nie umieszczono w niej żadnych reklam, co czyni ją ponadczasową. Wydanie wzbogacone jest licznymi fotografiami. Końcową część książki stanowią zestawienia: medalistów mistrzostw Polski w poola i karambol, medalistów mistrzostw świata i Europy, zwycięzców Grand Prix Polski POL TOUR, z historii Polskiej Ligi Bilardowej, Best of the East oraz Klubowego Pucharu Polski. Łącznie autor wymienił nazwiska kilkuset zawodników, sędziów i działaczy. W sposób bezprecedensowy pokazał także finanse organizacji i kierunki rozdziału środków. Unikalny fragment zajmują wspomnienia jednego z nestorów polskiego karambola, wielokrotnego mistrza Polski Zbigniewa Sieklińskiego napisane w końcu lat 90-tych dla Marcina Krzemińskiego. Chociaż historia sportu bilardowego nie jest długa, niewiele osób ją zna. Książka „Od karambola do poola” dzięki ocenom i bogatej bazie faktograficznej jest wartościowym źródłem historycznym. Na zgromadzenie tych materiałów autor poświęcił kilka lat. Pierwszy szkic publikacji powstał bowiem w 2000 roku.

„Bilardowa Akademia” -najlepsza krajowa publikacja szkoleniowa będąca osnową „Polskiej Szkoły Bilardowej”. Wydana została przez Polski Związek Bilardowy w 2014 roku. Przeznaczona jest dla wszystkich grających w bilard oraz trenerów i instruktorów. Składa się dwóch części. Pierwszą cześć Marcin Krzemiński napisał w 2005 roku i cały nakład Akademii Bilardowej 1 został już sprzedany. Drugą część ukończył w grudniu 2013 roku. W związku z dużym zapotrzebowaniem PZBil postanowił połączyć te części w jednej książce. Jakie walory ma Bilardowa Akademia i czym obie części różnią się od siebie? Część 1 wyjaśnia podstawowe techniki strzałów, konsekwencje uderzeń w określone miejsca bili białej, pokazuje techniki trzymania kija i prawidłową postawę. Następnie w trzech rozdziałach – stopniach proponuje 144 zadania treningowe. Wynik każdego wykonanego testu jest odnotowywany w specjalnych tabelach. Ten zapis pozwala przeanalizować poziom techniki gry. O ile w innych publikacjach można było dowiedzieć się jak grać, o tyle Akademia Bilardowa Marcina Krzemińskiego daje grającemu odpowiedŸ o silnych i słabych stronach gracza. Tego wcześniej nie było. Każdy stopień Akademii ma inną skalą trudności. Stąd uniwersalność publikacji. Jest dla początkujących, średniozaawansowanych i dobrze grających. Pierwsza część Akadmii służy do dzisiaj w szkoleniu kadr sportowych w Polsce, Rosji, Bułgarii, Słowacji, Izraelu i Rumunii. Cześć druga to wyzwanie rzucone grającemu przez mistrzów. Jest czymś w rodzaju gry komputerowej, w której uczestnik mierzy się kolejno w trzema przeciwnikami. Każdy z nich jest inny i odmienne są zadania, które wyznaczył rywalowi. Osoba przystępująca do gry ma trzy próby na wykonanie określonego przez „Mistrza” strzału. Gdy wykona go w pierwszym podejściu otrzymuje 6 pkt. Gdy w drugiej próbie 4 punkty, a gdy w trzeciej, to dostanie 2 punkty. Jeżeli nie zrobi testu w trzech podejściach, to ma 0 pkt. Wynik każdego testu jest wpisywany w specjalnych tabelach. Po zakończeniu zadań sumuje się punkty i spogląda do oceny jaką „Mistrz” wystawia grającemu. Łącznie każdy „Mistrz” przygotował 25 zadań. W większości Mistrzowie „podpiwiadają” jak wykonać uderzenie. Jedynie ostatni z nich „Wielki Ed” zachowuje dystans, oceniając, iż jeżeli przystąpileś z nim do rywalizacji, to musisz być dobry.
Bilardowa Akademia od wielu publikacji odróżnia się nie tylko merytoryczną jakością, ale także ceną. Gdy inne książki kosztują od 70 zł do 150 zł, to za Akadmię trzeba zapłacić jedynie 20 złotych.

Autor publikacji: Marcin Krzemiński – politolog, dziennikarz, menedżer sportu, przedsiębiorca. Przez 12 lat był prezesem Polskiego Związku Bilardowego. W latach 2002-2012 zasiadał w kierownictwie Europejskiej Federacji Bilardowej (EPBF). Był także członkiem prezydium Światowej Federacji Pool Bilarda, a od 2012 roku ma przyjemność przewodniczyć Komisji Anty-Dopingowej WCBS i być członkiem Zarządu Dyrektorów Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych. Od 1995 roku jest trenerem kadry narodowej. Szkolił także zawodników i instruktorów bilardowych z Rosji, Bułgarii, Izraela i Białorusi. Urodzony w Sosnowcu, od 1989 roku związany z Kielcami.

Od kilku lat współtworzymy ogólnopolski sportowy dwumiesięcznik. Nasi pracownicy wydawali broszury i drobne publikacje książkowe. W najbliższych miesiącach na rynku pojawią się nowe tytuły. Będą to sportowe poradniki szkoleniowe. W tym roku wydamy także katalogi promujące wyroby kilku firm. Być może w jednym z nich będzie Państwa oferta. Zapraszamy do współpracy.