Dziesięć lat czekaliśmy na powrót turnieju Dynamic Best of the East do Czech. Ostatni raz zawodnicy spotkali się w Pradze w 2002 roku. Wówczas zwyciężył Krzysztof Gastman Polska. W 2012 roku najlepszy był Mateusz Śniegocki Polska.

      Fakt, że turniej odbył się w Black Pool w Ostrawie zawdzięczać można Tomaszowi Onderkowi i Mirkovi Lehky, którzy podjęli się roli gospodarza. Prestiżu dodał prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Osobiście przyjechał do Czech i pomógł w realizacji telewizyjnej on-line przez TVSports.pl. „Czesi nigdy nie widzieli takiej jakości transmisji z turnieju bilardowego. To super, że mogliśmy pojedynki Czech 10-Ball pokazać wszystkim zainteresowanym. Szkoda, że nikt z kierownictwa CMBS nie przyjechał do Ostrawy” – podsumował T. Onderek.

      Atut własnego boiska nie pomógł gospodarzom w grze. Najlepsi czescy zawodnicy; David Zalman i Michal Gavenciak zakończyli turniej na 5 miejscu. Na podium stanęli wyłącznie Polacy. W Pecs Skowerski pokonał w finale Śniegockiego, to tutaj stało się odwrotnie. Brązowe medale wzięli Radosław Babica i Tomasz Kapłan. Można śmiało powiedzieć, że niespodzianki nie było, bo wszyscy są bardzo doświadczonymi bilardzistami. Łącznie w czeskim turnieju Dynamic Best zagrało 65 bilardzistów. Sędziami byli Piotr Kamiński i Waldemar Dębski.

      Po dwóch turniejach 2012 roku na czele rankingu znajdują się K. Skowerski i M. Śniegocki, którzy posiadają taką samą ilość punktów. Kolejna impreza już latem w słonecznej Bułgarii.

1/4 finału 1/2 finału Finał
PolskaKarol Skowerski 7
CzechyMichal Gavenciak 4
PolskaKarol Skowerski 9
PolskaTomasz Kapłan 5
PolskaMariusz Skoneczny 5
PolskaTomasz Kapłan 7
PolskaKarol Skowerski 4
PolskaMateusz Śniegocki 9
PolskaRadosław Babica 7
CzechyDawid Zalman 2
PolskaRadosław Babica 6
PolskaMateusz Śniegocki 9
PolskaWojciech Szewczyk 3
PolskaMateusz Śniegocki 7

Czech 10-ball for M. Śniegocki

      Players from Poland got all podium places during the second tournament of Dynamic Best of the East which was played in Black Pool Club in Ostrava.

      Mateusz Sniegocki from Konsalnet Warszawa became the winner. In final match Sniegocki defeated 9:4 the leader of the ranking – Karol Skowerski. Bronze medals went to Karol’s team friends – Radoslaw Babica and Tomasz Kaplan. The best of Czech players were M. Gavenciak and D. Zalman who got the 5th place. H. Strolis ranked on 9th place after he had lost match with Karol Skowerski.

1/4 final 1/2 final Final
PolandKarol Skowerski 7
Czech RepublicMichal Gavenciak 4
PolandKarol Skowerski 9
PolandTomasz Kapłan 5
PolandMariusz Skoneczny 5
PolandTomasz Kapłan 7
PolandKarol Skowerski 4
PolandMateusz Śniegocki 9
PolandRadosław Babica 7
Czech RepublicDawid Zalman 2
PolandRadosław Babica 6
PolandMateusz Śniegocki 9
PolandWojciech Szewczyk 3
PolandMateusz Śniegocki 7