Piąty turniej z cyklu KORONA dobiegł końca. Serdeczne podziękowania dla zawodników za udział, a sędziom za pracę. W tym trudnym okresie trwania pandemii pokazaliśmy, że potrafimy coś wspólnie zrobić. Nie daliśmy się wepchnąć w depresję i jako jedyni na świecie przeprowadziliśmy serię turniejów internetowych. Hasło „ Zostań w domu, ale bądź aktywny” weszło w życie.
Zwycięzcami tej edycji są Karol Skowerski ( Nosan Kielce) w grupie PRO i Kamil Zięba ( Frame Łódź) w grupie AMATOR. Obaj zrobili bez pomyłki wynik trzycyfrowy. W skuteczności rozbicia najlepszym został Dominik Jastrząb ( UKS Fair Play Jaworzno). W trzech strzałach wbił do łuz 7 bil !!! Do niego powędruje profesjonalna przedłużka do kija.

A oto zestawienia końcowe:
GRUPA PRO
- Karol Skowerski – Nosan Kielce – 127 punktów,
- Jakub Koniar – Lavos Bratysława-Słowacja – 87 pkt,
- Oskar Jamorski – UKS Snikers Rękoraj – 60 pkt,
- Sebastian Batkowski – Nosan Kielce – 48 pkt,
- Piotr Likowski – Zakręcona Bila Poznań – 24 pkt,
- Zdenko Lisik – Martin –Słowacja – 15 pkt.
W tej grupie interesowała nas rywalizacja polskich kadrowiczów ze słowackim numerem 1. Koniar zagrał dobrze. W dwóch podejściach zrobił serię 79 bil i 87 bil. To na mistrzostwach Europy dało by mu mecz w dwóch podejściach. Skowerski nie dał mu jednak żadnych szans. Zdobycie 127 punktów w jednym ciągu to cały mecz w odmianę 14/1 w mistrzostwach Europy ( mężczyźni grają do 125 pkt). Sebastian Batkowski w Korona 3 miał 42 pkt, w Korona 4 zrobił 47 pkt , a teraz 48 punktów. Utrzymuje stały poziom, ale musi myśleć o wynikach dwukrotnie wyższych. Junior Oskar Jamorski w poprzednim turnieju miał 40 i 28 pkt. Teraz poprawił to na 60 i 42 pkt.
Grupa AMATOR

- Kamil Zięba – Frame Łódź – 100 pkt.
- Enrik Tenk – SK Elite Bratysława-Słowacja – 43 pkt,
- Dominik Jastrząb – Fair Play Jaworzno – 41 pkt,
- Bogna Świtała – UKS Pałuki Żnin – 31 pkt,
- Paweł Błachowski – Dekada Sosnowiec – 31 pkt,
- Władysław Kwaśniewski – Seven Kętrzyn – 30 pkt,
- Michał Urbański – UKS 13 Joker Tomaszów Maz. – 29 pkt,
- Dominik Klepacz – UKS Snikers Rękoraj – 22 pkt,
- Artur Grobelski – Inowrocław – 15 pkt,
- Krzysztof Gardjas – Frame Łódź – 12 pkt,
- Piotr Świtała – UKS Pałuki Żnin – 12 pkt,
- Kamil Pietruszewski – Warszawa – 12 pkt,
- Marcin Zięba – Łódź – 11 pkt,
- Ryszard Szmudziński – 10 pkt,
- Robert Jagodziński – UKS Snikers Rękoraj – 8 pkt,
- Dominika Pawełczyk – UKS Miłek Rękoraj – 8 pkt,
- Stanisław Zięba – Łódź – 5 pkt.
Analizując wyniki trzeba podkreślić, że poziom sportowy się podniósł. Mamy w wielu przypadkach dłuższe serie punktowe i jak donoszą sędziowie lepszą płynność gry i „ czytania” stołu. Rewelacyjnie wystrzelił Kamil Zięba. Siedem kolejnych trójkątów bez pomyłki pokazuje potencjał tego zawodnika. Odrobił pracę domową Słowak Enrik Tenk. W poprzedniej edycji wbił 15 kul, a teraz ponad 3 trójkąty – 43 pkt ( co ważne rozbijając bile z bili końcowej). Tenk to junior i będzie z naszymi walczył w mistrzostwach Starego Kontynentu. Warto zatem jego wyniki porównać do rezultatów naszych kadrowiczów. Żelazny reprezentant Dominik Jastrząb tym razem minimalnie za Słowakiem, ale w Korona 4 miał 89 bil. Michał Urbański po 12 pkt teraz ma 29 i 28 pkt. Oskar Jamorski z 60 pkt jest od Tenka lepszy. W rywalizacji dziewcząt Bogna Świtała ( 31 i 21 pkt) pobiła Dominikę Pawełczyk (8 i 4 pkt) . I wreszcie ciekawe przyjacielskie starcie biznesu.

Ponownie wygrywa je Władysław Kwaśniewski ( 30 pkt). Krzysztof Gardjas zebrał tym razem 15 bil.

W Extra Bonusie najlepszy był Dominik Jastrząb wbijając w trzech rozbiciach 7 bil ( 3+3+1). O jedną bilę był za nim Robert Jagodziński ( 5+1+0) i Karol Skowerski (1+2+3).
„Kończymy serię KORONA prowadzoną w czasie gdy kluby bilardowe były zamknięte. Wszystkim serdecznie dziękuję za poświęconą energię. Nadal nie możemy organizować lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Mam nadzieję, że nie potrwa to już długo. Zapraszam zatem do ostatniego turnieju. KORONA PLUS będzie się różnił tym od pozostałych, że można w nim wziąć udział grając w domu lub iść w określonym terminie do klubu” – pomysłodawca cyklu Marcin Krzemiński.




