Trzecie starcie juniorów.

W klubie Frame odbył się trzeci w tym roku turniej Mak Marketing Junior Tour. Do Łodzi przyjechało 116 zawodników z najlepszych ośrodków szkoleniowych w Polsce.

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 36 osób, a zwyciężczynią została Julia Rożnikiewicz z Zakręconej Bili Poznań. W finale pokonała Oktawię Brodecką z UKS Pałuki Żnin 3:2.  W półfinałach w/w zawodniczki wygrały rywalkami 3:1. Oktawia była lepsza od Amelii Mikołajewskiej z UKS Bila Piechcin, a Julia od Kingi Okopień z UKS Miłek Wiślica. Na piątych lokatach zakończyły start L. Babica, M. Matjas, M. Bierzgalska i Z. Wyskida. Dziewczyny grały w odmianę 8-bil.

Do walki o laury wśród chłopców zgłosiło się 80 zawodników. Gdyby nie zwycięstwo Marcina Chmiela z Green Clubu Gdańsk, to można powiedzieć, że mieliśmy popis młodych bilardzistów z Nosanu Kielce. W pierwszej ósemce było ich aż pięciu!

Finał Chmiel – Adam Pałczyński ( Nosan) zakończył się wynikiem 4:3. W półfinałach Marcin 3:4 zatrzymał Michała Wiecha (Nosan), a Adam 4:2 Jakuba Hajduka (Nosan).  Na miejsca 5-8 wdarli się: K. Marcinkowski (Nosan), A. Wszędybył (Nosan), W. Kaczmarek (TG Sokół Brody) i J. Kraupe (UKS Fair Play Jaworzno). Chłopcy grali w odmianę 10-bil.

Turniej poprowadzili: prezes PZBil Dariusz Kobacki oraz sędziowie Jakub Wojciechowski i Jaromir Brodecki.  

Podziękowania za gościnę składamy klubowi Frame z Łodzi.

Ostatni Mak Marketing Junior Tour odbędzie się w dniu 3 grudnia.