Relacje

W klubie Frame w Łodzi zakończył się pierwszy w tym roku turniej serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Rywalizowało w nim 88 zawodników reprezentujšcych ok. 30 klubów. W tej doborowej stawce najlepszym okazał się Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.). Srebrny medal wywalczył Michał Turkowski (Nosan Kielce), a brązowe Mieszko Fortuński i Marek Kudlik (ERG Folie Bieruń).

      Inauguracja sezonu rozpoczęła się wręczeniem czeku na 10.000 złotych dla zwycięzcy rankingu 2016. Taka nagrodę ufundowała firma „Brześć” z Brześcia Kujawskiego, a otrzymał ją Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce.

      Następnie dyrektor turnieju, trener kadry narodowej Marcin Krzemiński odczytał nominacje w skład kadry narodowej oraz reprezentacji na Mistrzostwa Europy 2017. O ile w przypadku kadry nie było niespodzianek, o tyle na komunikat o ekipie wyjeżdżającej na ME do Portugali szeroko dyskutowano. Ostatecznie drzwi otwarły się dla dwójki nowych osób: Moniki Ząbek oraz Konrada Juszczyszyna.

      Podczas otwarcia prezentowano także skład naszej reprezentacji na World Games – Wrocław 2017. Polskich barw będą bronili: Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń) oraz w karambol Dawid Tonojan (MOSiR Kętrzyn).

      Prowadzący ceremonię podkreślił także zdecydowaną walką Polskiego Związku Bilardowego z dopingiem. W 2017 będzie więcej kontroli i spotkań edukacyjnych. Związek wspiera akcję WADA, promowaną przez World Confederation of Billiards Sports „Play true”. Wszyscy zawodnicy turnieju w Łodzi nosili na strojach naklejki z logo akcji.

      Mecze prowadzone w czterech grupach nie miały niespodzianek. Do grona 32 zakwalifikowało się 31 mężczyzn i 1 kobieta – Oliwia Czupryńska. Oliwia nie poddała się w dalszej fazie. W pierwszym meczu przegrywając 3:5 z Jerzym Regieli ostatecznie wygrała 6:5. Niespodzianką była przegrana 5:6 Tomasza Kapłana z Mateuszem Sząszorem (Arkadia Tczew). Nie było to jednak porywające widowisko. Sząszor o awans do 1/4 finału stoczył bardzo zacięty mecz z Czupryńską. Wygrał 6:5, ale w ostatniej partii Oliwia miała szansę na zakończenie jej z podejścia. Wychodząc na końcową bilę zagrała niestety niedokładnie i musiała ratować się skokiem. Nie był on jednak precyzyjny i Mateusz bezbłędnie zakończył partię. W ćwierćfinałach: Piekarski Konrad uległ 2:6 z Mariuszem Skonecznym; Mieszko Fortuński miał 6:3 z Bartoszem Rozwadowskim, Radosław Babica przegrał 2:6 z Markiem Kudlikiem, a Michał Turkowski wygrał 6:1 z Mateuszem Sząszorem.

      W półfinałach spotkali się bardzo doświadczeni zawodnicy i nie sposób było wytypować faworyta. W historii turnieju najwyżej sklasyfikowany był Fortuński, który wygrał 6 imprez. Skoneczny w swym dorobku miał 4 zwycięstwa, a Turkowski i Kudlik po dwa. Oba mecze o finał były bardzo wyrównane. Przy stanie 5:5 Fortuński pomylił się na wbiciu i Skoneczny nie dał mu już więcej szans.

      Przebieg pojedynek Kudlik – Turkowski także nie wskazywał zwycięzcy. Zawodnikom zdarzały się pomyłki, ale szybko naprawiali błędy i zdobywali kolejne partie. Przy stanie 4:4 punkt przewagi wypracował Michał. W kolejnej partii Marek mógł odrobić stratę, ale nie był na tyle precyzyjny. Turkowski wygrał 6:4.

      Przed finałem wyczuwało się, że obaj zawodnicy pragną pokazać jak dobrze przygotowali się do nowego sezonu. Pierwsza faza meczu to szybkie prowadzenie Turkowskiego 3:0. Skoneczny poprosił o regulaminową przerwę 5 minut i po powrocie odrobił stratę. Michał odzyskał prowadzenie na 4:3. Kilkanaście minut później było 5:4 ale dla Mariusza. Następna partia okazała się ostatnią. Obaj mieli szansę ją zakończyć, ale Skoneczny był skuteczniejszy.

      Mariusz Skoneczny został więc pierwszym liderem rankingu 2017 roku, ale do grudnia będziemy jeszcze mieli sporo emocji. 10.000 złotych fundowane przez „Brześć” czeka.

      Sprawna obsługę sędziowską zapewnili Adam Gajda (sędzia główny) i Marta Bogacz. Podziękować wypada klubowi Frame za goszczenie kolejnej ogólnopolskiej imprezy.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mateusz Sząszor 1
Michał Turkowski 6
Michał Turkowski 6
Marek Kudlik 4
Radosław Babica 2
Marek Kudlik 6
Michał Turkowski 4
Mariusz Skoneczny 6
Mieszko Fortuński 6
Bartosz Rozwadowski 3
Mieszko Fortuński 5
Mariusz Skoneczny 6
Konrad Piekarski 2
Mariusz Skoneczny 6

 

Pełne wyniki zawodów

Mieszko Fortuński został zwycięzcą zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR rozegranych w ramach Bilardowych Igrzysk – Kętrzyn 2017.

      W turnieju zagrało 88 bilardzistów z Polski i Litwy. W finale Fortuński 6:4 pokonał Konrada Piekarskiego. Trzecie miejsca wywalczyli Marcel Fortuński i Michał Turkowski.

      Kętrzyn po raz piąty gościł uczestników krajowej rywalizacji. Jest to miejsce dobrze przygotowane na duże imprezy, a współpraca z samorządem i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji może uchodzić za wzorcową. Nic więc dziwnego, że na Mazury przyjechała duża liczba zawodników. Podczas ceremonii otwarcia burmistrz Krzysztof Hećman podziękował za liczny udział i podkreślił, że Kętrzyn chętnie gości bilardowe imprezy, a powstałe z jego inicjatywy Bałtyckie Centrum Bilardowe realizuje program szkolenia młodzieżowych kadr i współpracy międzynarodowej. Słowa burmistrza potwierdził Tomas Brikmanis, prezes Federacji Pool Bilarda Litwy. Za dobrą współpracę wręczył dwie statuetki. Jedną otrzymał p. Krzysztof Hećman, a drugą dyrektor imprezy, prezes EEBC Marcin Krzemiński.

      Symboliczne pierwsze rozbicie wykonał najstarszy gość zawodów Stanisław Wajnberger z Kętrzyna.

      Prezes EEBC w imieniu Polskiego Związku Bilardowego ogłosił wyniki plebiscytu na „Najlepszego Zawodnika 2016 roku”. Został nim Mieszko Fortuński z ERG Filie Bieruń.

      Sędzia główny zawodów Arkadiusz Sząszor, wspierany arbitrami: Łukaszem Niemczykiem i Mirosławem Kopciem nadzorowali przebieg pojedynków. W roli sekretarza komisji zadebiutowała Paula Przybylska, która od kilku tygodni pełni funkcję sekretarza Rady Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC.

      Sportowe starcie w Kętrzynie było ważnym sprawdzianem kadry Polski i Litwy przed mistrzostwami Europy, które już 18 marca ruszą w Portugalii. Z dużym zainteresowaniem obserwowano więc mecze kadrowiczów.

      Pierwsza faza turnieju rozgrywana była systemem podwójnej przegranej. Tutaj sensacji nie było. Warto odnotować, że z piątki sportowców z Litwy do etapu pucharowego (najlepszych 32) awansował lider drużyny Pijus Labutis. Zawodnik z Wilna m.in. pokonał K. Woźniaka 6:0; A. Śledziewskiego 6:3 i M. Muklewicza 6:3. Dobrze rozpoczął grę w dalszej fazie. Na początek miał 6:2 z A. Giernalczykiem, potem 6:1 z M. Kudlikiem i dopiero w grze o medal zatrzymał go Konrad Piekarski 1:6. Piąte miejsce to dobry wynik w tak silnie obsadzonym turnieju.

      Miłą niespodziankę sprawiła także litewska zawodniczka Ugne Starkait wygrywając dwa mecze: 6:4 z K. Chilińskim i 6:2 z S. Mironem. Z polskiej strony także mieliśmy dwukrotne zwycięstwo Moniki Ząbek – 6:1 z R. Szagunem i 6:4 z M. Krętowskim.

      Układ w tabeli powodował, że stosunkowo wcześnie walczyli ze sobą dobrzy zawodnicy. Po dobrym meczu Mateusz Śniegocki pokonał Karola Skowerskiego 6:4. Dobrą dyspozycję wykazywał zwycięzca turnieju w Kętrzynie w 2016 roku Michał Turkowski. Pierwsze trzy mecze wygrał 6:0. Następny 6:2, a w walce o medal pokonał Huberta Łopotkę 6:3. W półfinale skuteczniejszy od niego był Konrad Piekarski 3:6. Niespodzianką turnieju był awans do półfinału Marcela Fortuńskiego. Trzeba przyznać, że zapracował na to miejsce solidnie pokonując m.in. P. Kudlika, K. Juszczyszyna i M. Skonecznego. Przegrał z bratem Mieszkiem.

      Finał Fortuński-Piekarski oraz półfinał Turkowski-Piekarski nagrywane zostały do telewizji Sport Klub. Będzie je można zobaczyć ponownie.

      Słowa podziękowania należą się głównemu sponsorowi cyklu – firmie Brześć z Brześcia Kujawskiego, której wyroby cukiernicze bezpłatnie są oferowane uczestnikom i gościom podczas zawodów Grand Prix Polski. 186 turniej z tego cyklu przeszedł do historii.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mariusz Skoneczny 4
Marcel Fortuński 6
Marcel Fortuński 1
Mieszko Fortuński 6
Mateusz Śniegocki 3
Mieszko Fortuński 6
Mieszko Fortuński 6
Konrad Piekarski 4
Michał Turkowski 6
Hubert Łopotko 3
Michał Turkowski 3
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Pijus Labutis 1

 

Pełne wyniki zawodów

Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń) wygrał kolejny turniej cyklu Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Tym razem zawody odbyły się w Lublinie. W finale pokonał klubowego kolegę Konrada Juszczyszyna 6:5. Brązowe medale otrzymali Radosław Babica (Rokietnica) i Hubert Łopotko (Savicki Opole).

      W klubie Masters do gry przystąpiło 80 zawodników. Był to trzeci POL TOUR w tym roku, a Fortuński w tym sezonie był trzeci na inauguracji w Łodzi i wygrał w Kętrzynie. Jest więc niekwestionowanym liderem rankingu i potwierdza, że poważnie pracuje przed World Games – Wrocław 2017.

      Mieszko i kilku faworytów rozpoczęło bardzo mocno. Fortuński dwa pierwsze mecze zakończył 6:2 i 6:0. Karol Skowerski (Nosan Kielce) i Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) dwa razy 6:0. Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.) 6:1 i 6:0, a Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce) dwa razy 6:1. W fazie eliminacyjnej niespodziankę zrobił Przemysław Śpiewak (Frame Łódź), który pokonał Konrada Juszczyszyna 6:5. Mecz przegrał także Michał Turkowski (Nosan Kielce) 5:6 z Tomaszem Krysztofikiem (Green Club Gdańsk).

      W rundzie pucharowej na „dzień dobry” Skonecznego zatrzymał Juszczyszyn 5:6; Kapłana Marcel Fortuński 4:6; Turkowskiego Babica 1:6; Śniegockiego Batkowski 2:6 a Rozwadowskiego Konrad Piekarski 5:6.

      W ćwierćfinale aż trzy mecze zakończyły się 6:3. Juszczyszyn – Marcel Fortuński 6:3; R. Babica – M. Kudlik 6:3; H. Łopotko – P. Kudlik 6:3. Natomiast w meczu S. Batkowski – M. Fortuński było 2:6.

      W półfinałach nie było wyrównanej walki. Juszczyszyn 6:3 miał z Babicą, a Fortuński 6:2 z Łopotko.

      W finale Konrad bardzo chciał wygrać. Początkowo prowadził 5:2. Ale tym razem nie wyszło. Mieszko wygrał 6:5. Zawody rozegrano w odmianę 10-bil, a poprowadził je prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.

      Podziękowania za gościnę należą się właścicielowi Mastersa Piotrowi Muratowi.

      Obok turnieju w pool bilard odbyły się Mistrzostwa Polski w Piramidę, które wygrał Mariusz Skoneczny oraz dwie małe imprezy w snookera.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Konrad Juszczyszyn 6
Marcel Fortuński 1
Konrad Juszczyszyn 6
Radosław Babica 3
Radosław Babica 6
Marek Kudlik 3
Konrad Juszczyszyn 5
Mieszko Fortuński 6
Hubert Łopotko 6
Piotr Kudlik 3
Hubert Łopotko 2
Mieszko Fortuński 6
Sebastian Batkowski 2
Mieszko Fortuński 6

 

Pełne wyniki zawodów

Dwóch zawodników wygrywa w tym sezonie turnieje Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Jednym z nich jest Mariusz Skoneczny z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, drugim Mieszko Fortuński z ERG Folie Bieruń. Obaj mają po dwa zwycięstwa.

      Mieszka w Białymstoku nie było (walczył w klasyfikacjach do China Open), więc Mariusz wykorzystał szansę i wygrywając turniej zepchnął rywala z pozycji lidera tegorocznego rankingu. A dodajmy, że pierwszy i drugi maja zapewniony start w Mistrzostwach Europy 2018!!!

      W klubie Elida walczyło 56 bilardzistów z 24 ośrodków. W ostatnim momencie wycofała się ekipa z SKB Mrągowo (awaria samochodu) oraz kilku podlaskich graczy. Na 14 bardzo dobrze przygotowanych stołach toczyły się światowej klasy bile Aramith Duramith i Super Pro TV.

      Wprowadzenie nowego systemu internetowego zapewniającego obsługę imprezy i przekazywanie wyników na żywo dało kilka dodatkowych danych. Precyzyjnie można było wyliczyć skuteczność zawodników oraz czasy meczów.

I tak zwycięzca Mariusz Skoneczny zagrał 8 meczów – 7 wygrał; 1 przegrał. Zdobył 44 partie, a stracił 18. Bilans + 25. Komputer wyliczył jego skuteczność na 81%.

Drugi, Piotr Kudlik (ERG Folie Bieruń) zagrał 6 meczów – 5 wygrał; 1 przegrał. Zdobył 31 partii, a stracił 20. Bilans + 11. Komputer wyliczył jego skuteczność na 75%.

Brązowi medaliści: Marcel Fortuński (ERG Filie Bieruń) zagrał 7 meczów – 5 wygrał; 2 przegrał. Zdobył 36 partii, a stracił 24. Bilans + 12. Komputer wyliczył jego skuteczność na 67%.

Przemysław Śpiewak (Frame Łódź) zagrał 7 meczów – 5 wygrał; 2 przegrał. Zdobył 36 partii, a stracił 32. Bilans + 4. Komputer wyliczył jego skuteczność na 64%.

      Zobaczmy ile czasu potrzebowali na grę. Najlepsza ósemka – łączny czas gry w turnieju i średni czas trwania meczu:

M. Skoneczny – 208 minut – 26 minut / mecz

P. Kudlik – 228 minut – 33 minuty,

M. Fortuński – 286 minut – 41 minut,

P. Śpiewak – 458 minut – 66 minut,

M. Turkowski – 210 minut – 53 minuty,

S. Batkowski – 259 minut – 65 minut,

K. Łupiński – 324 minuty – 54 minuty,

W. Banek – 321 minut – 54 minuty.

      Różnice w ilości rozegranych meczów powstały w efekcie jakości gry. Skoneczny, który przegrał na początku z Kamilem Suszczyńskim (BCB MOSiR Kętrzyn) musiał walczyć o awans z lewej strony tabeli, czyli zagrać więcej meczów.

      Jeżeli mówić o ciekawostkach, to miłym akcentem był start Karola Augustynowicza z Elidy, wielokrotnego byłego mistrza Polski i lidera rankingu. Karol wygrał dwa mecze z K. Woźniakiem i O. Jamorskim. Pokonali go K. Piekarski i T. Bąk.

      Drugą niespodzianką było odpadnięcie w pierwszej fazie turnieju Konrada Piekarskiego. Byłego mistrza Polski, zwycięzcę polskiego rankingu odesłali do domu bilardziści z Lipiński Dachy Tomaszów. Najpierw 6:5 dla P. Ostrowskiego, potem 6:4 dla M. Skonecznego.

      W rundzie pucharowej niespodziewanie Wojciech Banek (MUKS IKS Tarnów) pokonał 6:4 Tomasza Kapłana (Nosan Kielce), a Przemysław Śpiewak 6:2 Marka Kudlika (ERG Filie Bieruń). W klubowych pojedynkach Marcel Fortuński był lepszy od Konrada Juszczyszyna, a Mariusz Skoneczny od Piotra Ostrowskiego. Do najlepszej ósemki przebili się także: Piotr Kudlik, Karol Łupiński (Elida Białystok) – to jego najlepszy wynik w karierze; Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Sebastian Batkowski (LP Metal Fach Sokółka). Najbardziej wyrównanym meczem ćwierćfinałowym było starcie S. Batkowskiegi i P. Śpiewaka. Batkowski prowadził nawet 5:2, ale przegrał 5:6. Pozostałe mecze były bez większej historii.

      Półfinały Kudlik-Fortuński i Skoneczny-Śpiewak zakończyły się 6:1. W finale skuteczniejszy był Mariusz Skoneczny. Ostatecznie wygrał 6:1.

      Po czterech turniejach Mariusz Skoneczny ma 118 pkt. rankingowych. Drugi jest Mieszko Fortuński ze 105 pkt; a trzeci Michał Turkowski z 95 punktami. Łącznie sklasyfikowanych jest 161 zawodników.

      Podziękowania z przygotowanie zawodów w Białymstoku należą się szefowi klubu Rafałowi Pampuchowi. Strategicznym sponsorem akcji jest ZPC Brześć z Brześcia Kujawskiego. Ciastka tej firmy oferowane są zawodnikom podczas turniejów.

      Bile Aramith Duramit na stoły zapewniła firma Mak Marketing z Kielc.

      Podczas zawodów promowano światowy program walki z dopingiem PLAY TRUE prowadzony przez World Confederation of Billiards Sports wspólnie z World Anti-Doping Agency.

      Naklejki z logo Play True pojawiły się na strojach graczy.

      Pełne wyniki turnieju znajdują się na stronie: http://tournamentservice.net/service.php?chart=22567&menu=ccc&lng=en,ru&header&fs

      Ranking 2017 – http://bilard-sport.pl/ranking_2017.php?odmiana=2017

      Cykl Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR organizowany jest przez Mak Marketing wspólnie ze stowarzyszeniem East European Billiard Council. Patronat sprawuje Polski Związek Bilardowy.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Karol Łupiński 2
Piotr Kudlik 6
Piotr Kudlik 6
Marcel Fortuński 1
Michał Turkowski 3
Marcel Fortuński 6
Piotr Kudlik 1
Mariusz Skoneczny 6
Mariusz Skoneczny 6
Wojciech Banek 3
Mariusz Skoneczny 6
Przemysław Śpiewak 1
Sebastian Batkowski 5
Przemysław Śpiewak 6

Marek Kudlik został zwycięzcą szóstego w tym roku turnieju zaliczanego do polskiego rankingu. Impreza odbyła się w Green Club w Gdańsku a walczyło w niej 68 bilardzistów. Tym razem rywalizowali w odmianę 10-bil. Bilardzista ERG Bieruń Folie ostatni raz zwyciężył 10 miesięcy temu we Wrocławiu. Tym razem w finale Kudlik pokonał Bartosza Rozwadowskiego z Nosanu Kielce, który na podium GPP zawitał po 4 latach przerwy. Brązowe medale wypracowali liderzy tegorocznego rankingu: Mariusz Skoneczny i Mieszko Fortuński.

      Od początku było widać, że Marek jest w dobrej dyspozycji. Kolejno odnosił dość pewne zwycięstwa. Najtrudniej poszło mu z bratem Piotrem, gdzie padł wynik 6:5. Ćwierćfinał, półfinał i finał to z Michałem Turkowskim 6:4, Mariuszem Skonecznym 6:3 i Bartoszem Rozwadowskim 6:3.

      Po turnieju w Gdańsku liderem polskiego rankingu 2017 w dalszym ciągu jest Mariusz Skoneczny, który jednak ma rozegrany o jeden turniej więcej niż Mieszko Fortuński. Po odliczeniu najsłabszego wyniku, który nastąpi po kolejnym GPP, może zdarzyć się, że liderem będzie bilardzista ERG Bieruń Folie. Na trzecie miejsce wskoczył Marek Kudlik.

      Gdańsk, po raz kolejny gości najlepszych bilardzistów. Serdeczne podziękowania dla właściciela Green Clubu p. Leszka Pieśniaka, za udostępnienie lokalu i zagwarantowanie komfortowych warunków do gry oraz dla duetu sędziowskiego – Arkadiusz Sząszor – Marta Bogacz za sprawne przeprowadzenie turnieju.

      Sezon zakończymy w Kielcach 28-29 października. Potem mistrzostwa kraju i dowiemy się kto otrzyma 10.000 zł ofiarowane przez ZPC Brześć w Brześciu Kujawskim, generalnego sponsora cyklu. Dwóch najwyżej sklasyfikowanych otrzyma nominację na mistrzostwa Europy w pool bilard 2018.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mieszko Fortuński 6
Radosław Babica 3
Mieszko Fortuński 3
Bartosz Rozwadowski 6
Bartosz Rozwadowski 6
Karol Skowerski 4
Bartosz Rozwadowski 3
Marek Kudlik 6
Marek Kudlik 6
Michał Turkowski 4
Marek Kudlik 6
Mariusz Skoneczny 3
Sebastian Batkowski 0
Mariusz Skoneczny 6

Zakończył się 23 sezon rywalizacji Grand Prix Polski w Pool Bilard. W ostatnim turnieju roku 2017 Kielcach wygrał Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń). Srebro wypracował Konrad Piekarski (LP Metal Fach Sokółka), a brązowe medale Kamil Sząszor (Arkadia Tczew) i Dawid Tonojan (BCB MOSiR Kętrzyn). Do gry łącznie zgłosiło się 59 zawodników reprezentujących 26 ośrodków sportowych.

      Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor cyklu, członek Zarządu Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzemiński oraz prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Przypomniano historię cyklu POL TOUR oraz zaprezentowano film podsumowujący World Games – Wrocław 2017. G. Kędzierski przekazał informację o stypendiach sportowych dla medalistów mistrzostw Europy oraz wsparciu dla startów reprezentantów Polski na mistrzostwa świata na Katar.

      Pojedynki w pierwszej fazie prowadzone były systemem podwójnej przegranej do 7 wygranych partii. Jako niespodziankę należy uznać, że na tym etapie odpadli numer 1 krajowego rankingu Mariusz Skoneczny i numer 4 Michał Turkowski.

      W gronie 16. najlepszych niespodziewanie znaleźli się: Mateusz Stefańczyk (TVSports.pl I do ślubu Kielce) – zatrzymał Skonecznego), Arkadiusz Brzękowski (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Dawid Tonojan (BCB MOSiR Kętrzyn).

      Po pierwszej rundzie meczów pucharowych do domu mogli jechać: bracia Kudlik oraz Marcel Fortuński (ERG Folie Bieruń), Sebastian Batkowski i Krystian Piekarski (LP Metal Fach Sokółka), Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce), Hubert Łopotko (Savicki Opole) i A. Brzękowski.

      W ćwierćfinale zaskoczyli Kamil Sząszor i Dawid Tonojan. Pierwszy wyeliminował Mateusza Śniegockiego (7:4), a drugi Tomasza Kapłana (7:5). Konrad Piekarski po wyrównanym pojedynku wygrał z Mateuszem Stefańczykiem (7:5), a Mieszko Fortuński (7:3) z Karolem Skowerskim.

      Półfinały nie były już tak zacięte. Tonojan i Sząszor jakby stracili energię do gry. Próbowali stawić opór doświadczonemu Piekarskiemu i Fortuńskiemu, ale nie dali rady. W finale wyglądało, że gładko zwycięży Fortuński. Piekarski zaczął jednak grać bardzo uważnie i mieliśmy moment, gdy kolejno 4 partie zrobione zostały z kija. Ostatecznie Mieszko pokonał rywala 7:5.

      Mak Marketing jako organizator cyklu dziękuje wszystkim partnerom: Krzysztofowi Gardjasowi i Kasi Kulazińskiej z klubu Frame w Łodzi, Rafałowi Pampuch z Elidy Białystok, Leszkowi Pieśniak z gdańskiego Green Clubu, Piotrowi Murat z Mastersa Lublin, p. Krzysztofowi Hećmanowi i MOSiR Kętrzyn oraz sponsorowi generalnemu Marcinowi Sipa z ZPC Brześć z Brześcia Kujawskiego. Dziękujemy ekipie TVSports.pl, Karolowi Skowerskiemu za pomoc logistyczną i Grzegorzowi Kędzierskiemu za wsparcie i pomoc w przygotowaniu imprez w Kielcach. Dziękujemy sędziom: Marcie Bogacz, Markowi Karlikowskiemu, Piotrowi Kędzior, Arkadiuszowi Sząszorowi i Dariuszowi Kobackiemu. Dziękujemy zawodnikom za aktywny udział, a klubom za wsparcie startu swoich graczy. 23 sezon POL TOUR dobiegł końca. Za nami 191 turniejów!!!

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mieszko Fortuński 7
Karol Skowerski 3
Mieszko Fortuński 7
Kamil Sząszor 3
Mateusz Śniegocki 4
Kamil Sząszor 7
Mieszko Fortuński 7
Konrad Piekarski 5
Mateusz Stefańczyk 5
Konrad Piekarski 7
Konrad Piekarski 7
Dawid Tonojan 1
Tomasz Kapłan 5
Dawid Tonojan 7

 

Pełne wyniki zawodów