Relacje

Zawodnik DSB Bandaclub Sky Tower Wrocław został pierwszym liderem polskiego rankingu bilardowego w 2014 roku. Bilardzista z Dolnego Śląska w finale Mistrzostw Kielc 10-Bil pokonał Piotra Ostrowskiego z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 6:4. Wcześniej Mieszko wygrał z Radosławem Babicą Nosan Kielce, a Piotr Ostrowski z Konradem Piekarskim z LP Metal Fach Sokółka. Ponieważ wszedł nowy system wypłaty nagród (płacone jest za każdy wygrany mecz), to łącznie pieniądze otrzymało ponad 90 osób!!! Wcześniej maksymalnie było to 16 osób.

      W inauguracyjnym turnieju Grand Prix Polski WiK POL TOUR w odmianę 10-bil zagrało 114 zawodników, chociaż pierwotnie do gry zgłosiło się 137 osób. Kilka osób nie dotarło z powodu awarii samochodów, a część zrezygnowała ponieważ musiałaby zagrać mecze w piątek. Udział 114 osób należy jednak traktować jako sukces. Obok Polaków byli Słowacy i Włoch. Początkowo mecze prowadzone były w grupach systemem każdy z każdym w klubach Fokus i Kieleckim Centrum Bilardowym Contact. Najlepsi weszli do rundy pucharowej. W tym gronie było 4 Słowaków i 59 Polaków. Miejsce wywalczyła jedna kobieta – Izabela Łącka. Goście zza południowej granicy zakończyli występ w pierwszej rundzie pojedynków pucharowych. Generalnie należy powiedzieć, że w Kielcach niespodzianek nie było. Pierwsze skrzypce grali doświadczeni gracze i ostatecznie oni weszli do ćwierćfinału. W walce o półfinał Mariusz Skoneczny uległ Konradowi Piekarskiemu 4:6; Wojciech Banek Piotrowi Ostrowskiemu 3:6, a Wojciech Szewczyk Radosławowi Babicy 1:6. Najbardziej wyrównany mecz zagrali Mieszko Fortuński i Wojciech Sroczyński. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Fortuński będący lepszym w ostatniej partii (6:5). Piekarskiemu nie starczyło sił w półfinale. Piotr Ostrowski w 45 minut wygrał 6:1. W drugim pojedynku wyglądało, że mecz szybko zakończy Radosław Babica. Radek od początku objął prowadzenie i wypracował sobie kilkopunktową przewagę. Niestety dla niego z rozbicia nic mu nie wpadało i Mieszko zaczął odrabiać straty. Ostatecznie Fortuński wygrał 6:5. W finale Fortuński miał więcej świeżości. Ostrowski w kilku momentach był niedokładny i zakończyło się 6:4 dla Mieszka. Mamy więc pierwszego lidera sezonu.

      W piątek 24 stycznia z salonu POL MOT AUTO w Kielcach nowym Chevroletem wyjechał Mariusz Skoneczny. Klucze do samochodu zwycięzca rankingu 2013 otrzymał od kierownika pionu sprzedaży Chevroleta Łukasza Żądeckiego. Samochód można było oglądać pod KCB podczas turnieju. Mamy nadzieję, że dostarczy Mariuszowi sporo radości. W Kielcach wręczono także nominacje w skład kadry narodowej w pool bilard na 2014 rok. Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski podał nazwiska naszych reprezentantów na Mistrzostwa Europy. Na Cypr pojadą: Katarzyna Wesołowska, Oliwia Czupryńska, Mateusz Śniegocki, Tomasz Kapłan i Mariusz Skoneczny.

      Przez trzy dni mecze z centralnego stołu relacjonowała TVSports.pl. Komentator Emil Paliwoda przekazał sporo informacji o grających oraz sytuacji w pojedynkach. Sędziami turnieju byli Ziemowit Janaszek oraz Marek Karlikowski z Kielc. Podziękowania za udostępnienie klubu Fokus należą się Michałowi Turkowskiemu. KCB Contact do dyspozycji oddało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe będące współorganizatorem imprezy. W 2014 roku sponsorami cyklu Grand Prix Polski WiK Pol TOUR są firmy WiK z Kostkowic, Brześć z Brześcia Kujawskiego i Tor z Mysłowic. Generalnym organizatorem jest Mak Marketing. Patronat sprawują European Billiard Council i Polski Związek Bilardowy.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mariusz Skoneczny 4
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 1
Piotr Ostrowski 6
Piotr Ostrowski 6
Wojciech Banek 3
Piotr Ostrowski 4
Mieszko Fortuński 6
Wojciech Szewczyk 1
Radosław Babica 6
Radosław Babica 5
Mieszko Fortuński 6
Mieszko Fortuński 6
Wojciech Sroczyński 5

 

Pełne wyniki zawodów

Konrad Piekarski z klubu LP Metal Fach Sokółka został Mistrzem Tarnowa. W finale 6:5 pokonał niekwestionowanego bohatera turnieju Wojciecha Banka zamieszkałego w Tarnowie, ale grającego w tym sezonie w barwach Bilard Studio Warszawa. Na podium stanęli także Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa i Sebastian Batkowski z Frame Łodź. Podziękowania klubowi Bila Tarnów za gościnę.

      Do rywalizacji w Mistrzostwach Tarnowa zaliczanych do cyklu Grand Prix Polski WiK POL TOUR przystąpiło 116 osób. Taka frekwencja jest zaskoczeniem. Średnio w turniejach organizowanych poza centrum kraju uczestniczyło ok. 80 osób. „Witam w Tarnowie i dziękuję za liczny udział. Mam nadzieję, że spotykam się w naszym klubie z wieloma osobami po raz pierwszy, ale nie po raz ostatni” – powiedział podczas otwarcia współwłaściciel Bili Paweł Męderak. „Miałem trochę problemów, jak mając do dyspozycji 8 stołów w ciągu 3 dni przeprowadzić turniej. Dziękuję zawodnikom i klubom za współpracę. Dzięki temu udało się ponad 40 osób wpisać do grup rozpoczynających mecze w piątek” – podsumował Marcin Krzemiński – organizator cyklu.

      Poza Polakami do Tarnowa przyjechało 7 bilardzistów ze Słowacji oraz 1 z Włoch. Na liście startowej z polskich gwiazd zabrakło tylko Piotra Kudlika. Pozostali stawili się w komplecie. W grupach rewelacyjną dyspozycję pokazał Tomasz Kapłan, który wygrał wszystkie mecze i stracił tylko jedną partię. W fazie pucharowej zatrzymał go Marek Kudlik. Do niespodzianek należy zaliczyć przegrane Mieszka Fortuńskiego (lidera rankingu 2014) z klubowym kolegą Kamilem Gmurem 5:6, Wojciecha Trajdosa z Konradem Kleinszmitem 4:6 i Bartosza Rozwadowskiego z Janem Niewęgłowskim 4:6. Do rundy niedzielnej (pucharowej) awansowały także cztery panie: Agata Sidło, Oliwia Czupryńska, Katarzyna Wesołowska oraz Kinga Stawarz. Z ekipy słowackiej w boju pozostali Jakub Koniar (mistrz Słowacji), Wojtech Stofko oraz Pavel Soltis. Niestety Soltis nie mógł dojechać na mecze w niedzielę i Oliwia Czupryńska wygrała mecz walkowerem. Później jednak pokonała Daniela Raka. Koniar nie dał rady Mikołajowi Ząbeckiemu, ale Stofko wygrał z Grzegorzem Lasotą 6:5. W kolejnym pojedynku Vojtech zmierzył się z Karolem Skowerskim. To dla niego był za silny przeciwnik. Został jednak najlepszym bilardzistą zagranicznym. Skowerski wygrał 6:3. Do 1/8 nie awansował także Radosław Babica wyeliminowany przez Wojciecha Banka 6:3. Ostatecznie do 1/4 finału awansowali: Mikołaj Ząbecki – Sebastian Batkowski; Konrad Piekarski – Mariusz Skoneczny; Paweł Kaczmarek – Wojciech Banek oraz Wojciech Szewczyk – Dominik Zając. Mecz o półfinał w wykonaniu Wojtka Banka, to popis gry w bilard. Banek grał jak z nut. Idealnie wychodził na pozycję, celnie wbijał i dobrze rozbijał. To dało mu 6:0. Praktycznie tylko w pierwszej partii Paweł Kaczmarek mógł coś zrobić. W meczu Batkowski-Ząbecki oraz Szewczyk-Zając od początku prym wiedli Ci pierwsi. Batkowski wygrał 6:2, a Szewczyk 6:1. W półfinale Piekarski zdominował Batkowskiego. Wynik 6:2 oddaje przebieg meczu. Natomiast w meczu Szewczyk-Banek faworytem był Szewczyk. Zakładano, że awans Banka do strefy medalowej będzie wszystkim na co go stać. Tymczasem mieszkaniec Tarnowa nie miał zamiaru odpuścić. Początkowo objął nawet prowadzenie, ale Szewczyk wyrównał. Przy 5:5 Banek wykorzystał szansę i wygrał. W finale przy absolutnie nonszalanskiej grze Piekarskiego doszło do remisu 5:5. Gorąco wspierany przez publiczność Banek pomylił się jednak na wbiciu i Konrad dołożył złoty medal do swojej bogatej kolekcji. „To mój najlepszy występ w WiK POL TOUR. Do tej pory zatrzymywałem się na 5 miejscu. Nigdy wcześniej nie wygrałem z Radosławem Babicą. Tutaj po zwycięstwie nad nim uwierzyłem, że mogę być w gronie medalistów” – powiedział Wojtek Banek.

      Impreza w Tarnowie pokazała, że idea organizacji WiK POL TOUR w różnych regionach kraju jest słuszna. Turniej przyciągnął lokalnych zawodników i kibiców, a przyjeżdżającym dał szansę zwiedzić Tarnów. Sympatyczna obsługa stworzyła przyjazny klimat imprezy. Tomasz Błażej i Paweł Męderak z Bili Tarnów zadeklarowali, że chcą być współgospodarzem zawodów w 2015 roku. Podziękowania dla sędziego Ziemowita Janaszka. Kolejny turniej pod koniec kwietnia w Elidzie Białystok. Z południa Polski jedziemy na wschód.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mikołaj Ząbecki 2
Sebastian Batkowski 6
Sebastian Batkowski 2
Konrad Piekarski 6
Mariusz Skoneczny 4
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Wojciech Banek 5
Wojciech Banek 6
Paweł Kaczmarek 0
Wojciech Banek 6
Wojciech Szewczyk 5
Wojciech Szewczyk 6
Dominik Zając 1

 

Pełne wyniki zawodów

Czy mamy już w polskim bilardzie kolejną zmianę pokoleniową? Czy Babica, Śniegocki, Kapłan i Skowerski odchodzą do drugiego szeregu? To pytania jakie pojawiają się w kontekście wyników turniejów Grand Prix Polski WiK POL TOUR w 2014 roku. Na czele rankingu znajduje się Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń Bandaclub Wrocław), który płynie na fali. W tym roku wygrał WiK POL TOUR w Kielcach, był trzeci w EURO TOUR na Cyprze, a teraz okazał się najlepszym zawodnikiem w WiK POL TOUR w Białymstoku. W finale pokonał Wojciecha Szewczyka (Konsalnet Warszawa) 6:3. Podium uzupełnili Konrad Piekarski (Metal Fach Sokółka) i Wojciech Sroczyński (Bilard Studio Warszawa). Najlepszą zawodniczką została Ewa Bąk, a najlepszym zawodnikiem zagranicznym Domas Mineikis z Litwy.

      Mistrzostwa Białegostoku, z udziałem bilardzistów z Polski, Litwy i jednego gracza z USA odbyły się w klubie Elida. Klubie niezmiernie zasłużonym dla polskiego sportu bilardowego. Elida w swej 20 letniej historii wychowała wielu mistrzów Polski i kadrowiczów. Zespół prowadzony przez Edwarda Kulikowskiego, byłego właściciela i wiceprezesa Polskiego Związku Bilardowego zdobywał medale ligowe, walczył w międzynarodowych turniejach w Goldeg oraz Euroclub. Był także gospodarzem mistrzostw Polski oraz partnerem przy organizacji mistrzostw Europy 2003. Najlepszymi bilardzistami tego klubu byli Karol Augustynowicz, Emil Borysiuk, Przemysław Markowski i Dawid Skurat. Miłym akcentem było, że pierwsi trzej z nich odwiedzili Elidę w czasie turnieju, a Augustynowicz i Markowski zagrali w imprezie. Obecne team Elidy z Rafałem Pampuchem na czele postanowił przypomnieć o Elidzie i po kilku latach przerwy zaprosić krajową czołówkę. Z propozycji Mak Marketing i Elidy skorzystały 94 osoby. Podczas ceremonii otwarcia Karol Augustynowicz otrzymał pamiątkowy dyplom za zasługi dla PZBil. Trener kadry narodowej Marcin Krzemiński wręczył także nominację nowemu członkowi kadry narodowej. Został nim Mieszko Fortuński. Gospodarze imprezy czterem paniom walczącym w turnieju ufundowali upominki – kosmetyki.

      Tradycyjnie w sobotę gry prowadzone były w grupach. Najlepsi z każdej z grup awansowali do przeprowadzonej w niedzielę fazy pucharowej.

      Szczególne emocje związane są z występem dawnego numeru 1 polskiego bilarda Karola Augustynowicza. Augustynowicz wygrał pierwszy mecz 5:3 z M. Trzaską, ale z Kapłanem uległ 3:5. Generalnie awansował jednak do fazy pucharowej. Tutaj zatrzymał go Bartosz Rozwadowski. Zwycięzca turnieju – Mieszko Fortuński – nie dawał za wielu szans rywalom. W „pucharówce” do finału nikt nie urwał mu więcej niż 2 partie. Więcej problemów miał drugi finalista Wojciech Szewczyk. Z D. Mineikisem (Litwa) miał 6:4, z A. Guzanowskim 6:5, z K. Skowerskim 6:1, a z Konradem Piekarskim 6:5. W półfinale z Piekarskim wysoko prowadził, ale Konrad wygrał kolejne 4 partie i doprowadził do remisu 5:5. W jedenastym rozbiciu Szewczyk był bezbłędny. Finał do stanu 4:3 dla Fortuńskiego był wyrównany. Potem dwa punkty zdobył Mieszko i zapewnił sobie złoty medal.

      Trzecia lokata dla Wojciecha Sroczyńskiego i Konrada Piekarskiego zapewnia im miejsce w czołówce rankingu 2014. Prowadzi Fortuński z 93 pkt, przed Piekarskim z 90 pkt, Szewczykiem z 79 pkt, Bankiem z 70 pkt i Sroczyńskim z 66 pkt. W Białymstoku mile zaskoczyli junior Kamil Sząszor z Arkadii Tczew, Wojciech Banek z Bilard Studio Warszawa oraz Adrian Borowiec z Hadesu Poznań docierający do ćwierćfinału.

      Duże podziękowania należą się gospodarzom. Klub był bardzo dobrze przygotowany. Nowe sukna, odświeżona sala robiły przyjemne wrażenie. Sędzią głównym turnieju był Ziemowit Janaszek.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Konrad Piekarski 6
Radosław Babica 3
Konrad Piekarski 5
Wojciech Szewczyk 6
Karol Skowerski 1
Wojciech Szewczyk 6
Wojciech Szewczyk 3
Mieszko Fortuński 6
Mieszko Fortuński 6
Kamil Sząszor 0
Mieszko Fortuński 6
Wojciech Sroczyński 2
Wojciech Sroczyński 6
Adrian Borowiec 4

 

Pełne wyniki zawodów

W finale Mistrzostw Łodzi w 9-bil spotkali się dwaj zawodnicy klubu Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki – Michał Czarnecki i Adam Skoneczny. Mecz nie miał wyrównanego charakteru i Michał wygrał 7:1. Dla Adama, który ze względów rodzinnych i zawodowych nie może poświęcić obecnie tak wiele czasu na treningi drugie miejsce jest wielkim sukcesem. Czarnecki w Łodzi wykorzystał nieobecność kilku reprezentantów, którzy wyjechali na mistrzostwa świata i zagrał jak za dawnych lat.

      Rewelacyjny występ zaliczył Marcin Kubalski z Konsalnetu Warszawa. Nasz wielokrotny mistrz Polski osób niepełnosprawnych zajął trzecie miejsce pokonując między innymi M. Sząszora, M. Turkowskiego i P. Śpiewaka. Trzeci był także Adrian Borowiec z Hadesu Poznań. W fazie pucharowej lepszy był od K. Sząszora, M. Robińskiego i J. Kościelniaka. W półfinale 6:7 uległ M. Czarneckiemu. W ósemce najlepszych znaleźli się także Wojtek Banek (Bilard Studio Warszawa) oraz Michał Muklewicz (Pool Bilard Wejherowo). Banek z turnieju wyrzucił B. Rozwadowskiego, a Muklewicz: M. Skonecznego, P. Ostrowskiego. Łącznie w klubie Frame Łódź zagrało 76 zawodników. Słowa podziękowania dla gospodarza oraz obsługi turnieju.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Jakub Kościelniak 3
Adrian Borowiec 7
Adrian Borowiec 6
Michał Czarnecki 7
Michał Czarnecki 7
Wojciech Banek 4
Michał Czarnecki 7
Adam Skoneczny 1
Marcin Kubalski 7
Paweł Śpiewak 3
Marcin Kubalski 3
Adam Skoneczny 7
Michał Muklewicz 2
Adam Skoneczny 7

 

Pełne wyniki zawodów

Trzech zawodników Nosanu Kielce i jeden Konsalnetu Wodny Park Warszawa – tak wyglądało podium zakończonych wczoraj piątych w tym sezonie rankingowych zawodów o Grand Prix Polski. Najlepszą formą wykazał się Karol Skowerski, który w finale pokonał 6:4 Mateusza Śniegockiego. „Pudło” uzupełnili Tomasz Kapłan i Radek Babica. Na piedestał powróciła więc „Drużyna A” polskiej kadry narodowej.

      W Mistrzostwach Gdańska zagrało ponad 80 zawodników. Z silnych graczy rundy grupowej nie przeszedł jedynie Wiktor Zieliński z Hadesu Poznań. Pozostali faworyci uzupełnili skład niedzielnej TOP 32. Już od pierwszych rund dobrą dyspozycją wykazywali się późniejsi finaliści. Skowerski pokonał Bartosza Rozwadowskiego (Nosan Kielce) 6:3, Konrada Juszczyszyna (Bandaclub ERG Bieruń Folie Wrocław) 6:1, Marka Kudlika (Metal Fach LP Sokółka) 6:1, a w półfinale Tomasza Kapłana (Nosan Kielce) 6:2. Śniegocki natomiast wygrywał kolejno z Krzysztofem Lasotą (MOSiR Kętrzyn) 6:3, Dawidem Jędrzejczakiem (Green Club Gdańsk) 6:3, Michałem Muklewiczem (Pool Bilard Wejherowo) 6:2 oraz w półfinale z Radkiem Babicą (Nosan Kielce) 6:2. Pojedynek finałowy mógł zadowolić najbardziej wybrednych bilardowych fanów. Pomyłki zostały zredukowane do minimum a zawodnicy zmieniali się przy stole jedynie po nieudanych rozbiciach. Najpierw 3:1 prowadził Śniegocki. Potem mieliśmy 3:3 i 4:4. Ostatnie dwie pratie skończył Skowerski, dla którego jest to szóste a drugie najwyższe podium w Pol Tourach rozegranych w Gdańsku. Cieszy forma Karola i Mateusza. Ta dwójka już za trzy tygodnie zagra pierwszy mecz w World Cup of Pool. Przeciwnikami Polaków w pierwszym meczu będą Australijczycy. W Mistrzostwach Gdańska zagrało 86 zawodników.

      Ogromne podziękowania dla szefostwa Green Clubu z p. Leszkiem Pieśniakiem na czele. Dyrektorem turnieju był prezes PZBil – Grzegorz Kędzierski. Zawody sędziował Ziemowit Janaszek. Transmisję on-line poprowadziła Kinga Święcicka.

      Liderem Rankingu 2014 pozostaje Konrad Piekarski. Drugi jest Wojciech Szewczyk a trzeci Mieszko Fortuński.

      Kolejne rankingowe zawody już we wrześniu w Dębicy. W klubie Pino odbędzie się Dynamic Best of East Polish 10-ball Open.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Karol Skowerski 6
Marek Kudlik 1
Karol Skowerski 6
Tomasz Kapłan 2
Daniel Macioł 5
Tomasz Kapłan 6
Karol Skowerski 6
Mateusz Śniegocki 4
Mateusz Śniegocki 6
Michał Muklewicz 2
Mateusz Śniegocki 6
Radosław Babica 2
Robert Lech 2
Radosław Babica 6

 

Pełne wyniki zawodów

W Kętrzynie zakończył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol TOUR 2014, ale zainaugurowało działalność Bałtyckie Centrum Bilardowe. Wśród uczestników zawodów nie zabrakło nikogo z polskiej czołówki. Byli wicemistrzowie świata, mistrzowie i medaliści mistrzostw Europy. Była także silna reprezentacja z Litwy. W tym doborowym gronie zwycięzcą został Mieszko Fortuński z ERG Filie Bieruń Bandaclub Wrocław. Po emocjonującym finale pokonał Mateusza Śniegockiego z Konsalnetu Warszawa. Brązowe medale powędrowały na piersi Konrada Juszczyszyna z ERG Filie Bieruń Bandaclub Wrocław oraz Tomasza Kapłana z Nosanu Kielce. Łącznie zagrało 57 zawodników.

      Otwarcia dokonali burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman, prezes East European Billiard Council Marcin Krzemiński i prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Burmistrz powitał uczestników i nie krył radości z powodu otwarcia Centrum Bilardowego. Wykonał także perfekcyjne rozbicie otwarcia umiejscawiając w łuzach bile z numerem 1 i numerem 10. Prezes PZBil wręczył Bałtyckiemu Centrum Bilardowemu licencję klubu Polskiego Związku Bilardowego. Zgodnie z numeracją to 197 placówka pod skrzydłami tej organizacji.

      Prezes EEBC podkreślił, że Kętrzyn wygrał w rywalizacji o umiejscowienie międzynarodowego ośrodka i mało jest miejsc w Polsce dorównujących standardowi placówki. Przed MOSiR-em Kętrzyn, zarządzającym obiektem, stoi wielkie wyzwanie. BCB ma bowiem służyć mieszkańcom Kętrzyna, przygotować silną drużynę ligową i wspólnie z PZBil przygotowywać kadry do Światowych Igrzysk Sportowych – World Games-Wrocław 2017.

      W rywalizacji w 10-bil polscy zawodnicy nie byli gościnni i bilardziści z Litwy nie przeszli fazy grupowej. Na tym etapie praktycznie niespodzianek nie było. Zwyciężyli faworyci, a miłą niespodzianką był awans do najlepszej 24. jedynej kobiety grającej w imprezie Ewy Bąk. W fazie pucharowej zaskoczył Damian Ejmont z MOSiR Kętrzyn, który wyeliminował prowadzącego w rankingu Konrada Piekarskiego z LP Metal Fach Sokółka. W ćwierćfinałach było zacięcie. T. Kapłan pokonał klubowego kolegę K. Skowerskiego; K. Juszczyszyn wyeliminował rewelacyjnie grającego W. Trajdosa z Konsalnetu Warszawa; M. Fortuński pozbawił złudzeń juniora W. Zielińskiego z Hadesu Poznań, a mistrz Europy M. Śniegocki okazał się lepszy od wicemistrza świata W. Szewczyka z Konsalnetu Warszawa. W półfinale w pojedynku klubowych kolegów M. Fortuński nie dał szans K. Juszczyszynowi, a M. Śniegocki o jedną partię zdobył więcej od T. Kapłana. Finał Śniegocki-Fortuński, rozpoczął się od prowadzenia 3:0 przez Śniegockiego. Kolejne 6 partii wygrał jednak Fortuński. Mateusz nadrobił jeszcze dwie partie, ale w kolejnym rozbiciu Mieszko zakończył mecz partią z kija, sięgając po raz trzeci w tym sezonie po zwycięstwo.

      Podziękowania za wsparcie organizacji imprezy należą się samorządowi Kętrzyna, na czele z burmistrzem Krzysztofem Hećmanem, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji – Anecie Janczuk, firmom: WiK, Brześć, Tor, Komunalnik oraz Wodociągom z Kętrzyna.

      Zawody w Kętrzynie zamykały cykl WiK Pol TOUR 2014. Zgodnie z regulaminem wylosowano laureata nagrody specjalnej – voucheru turystycznego o wartości 1.500 złotych. Został nim Michał Turkowski z Nosanu Kielce. Voucher na 5.000 złotych ufundowany przez firmy Brześć z Brześcia Kujawskiego oraz TOR z Mikołowa czeka na zwycięzcę rankingu 2014, którego poznamy w grudniu, po mistrzostwach Polski. Po imprezie w Kętrzynie znane są także nazwiska osób awansujących do finałów mistrzostw kraju. 24 zawodników otrzymało już przepustkę do gier w Kielcach. Na czele stawki rankingowej znajdują się : Mieszko Fortuński, Mateusz Śniegocki, Wojciech Szewczyk i Konrad Piekarski.

      Łącznie w sezonie 2014 w WiK POL TOUR zagrało ponad 250 zawodników. Turnieje odbyły się w: Kielcach, Tarnowie, Łodzi, Dębicy, Białymstoku, Gdańsku i Kętrzynie. Mak Marketing i partnerzy na nagrody przekazali ponad 60.000 złotych. Relacje z kilku imprez na żywo robiła TVSports.pl. Podziękowania należą się dla zespołu sędziowskiego pracującego w tym sezonie oraz obsługi technicznej cyklu. Turnieju nie byłoby także bez współpracy z klubami bilardowymi będącymi gospodarzami imprez.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Konrad Juszczyszyn 7
Wojciech Trajdos 6
Konrad Juszczyszyn 3
Mieszko Fortuński 7
Wiktor Zieliński 3
Mieszko Fortuński 7
Mieszko Fortuński 7
Mateusz Śniegocki 5
Tomasz Kapłan 7
Karol Skowerski 2
Tomasz Kapłan 6
Mateusz Śniegocki 7
Mateusz Śniegocki 7
Wojciech Szewczyk 5

 

Pełne wyniki zawodów