Znamy najlepszych juniorów 2021 roku.

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica oraz Wiktor Fortuński z UKS Baribal Lubin zostali zwycięzcami rocznego rankingu cyklu Mak Marketing Junior Tour. Nasza firma wspólnie z East European Billiard Council prowadzi tą serię rankingowych turniejów na zlecenie Polskiego Związku Bilardowego. Partnerem jest także klub Frame w Łodzi.

Fortuński wyprzedził Szymona Kurala z TCF HUB Kraków i Jeremiego Nowaka z Nosanu Kielce. Za Pawełczyk uplasowały się Patrycja Siemieniec i Izabella Jońska z Nosanu Kielce.  Łącznie w rankingu 2021 roku sklafyfikowanych jest 41 juniorek i 97 juniorów.

O końcowych wynikach zadecydował rozegrany 5 grudnia czwarty turniej Junior Tour. Dziewczęta rywalizowały w nim w odmianę 9-bil, a chłopcy w 14/1.

Na podium znalazły się 1. Domnika Pawełczyk, 2. Sonia Porczyk ( Mak Marketing UKS Joker Tomaszów Maz.),3. P. Siemieniec i Oktawia Brodecka ( UKS Dragon Janowiec Wielkopolski). Do gry przystąpiło 31 młodych pań.

Młodych panów było 57, a zwyciężył Szymon Kural przed Dominikiem Jastrzębiem ( UKS Fair Play Jaworzno) oraz Jeremim Nowakiem i Michałem Urbańskim ( Frame Łódź).

Turniej tradycyjnie odbył się w klubie Frame w Łodzi,

a poprowadził go duet Dariusz Kobacki – Marek Karlikowski.

Ranking dziewcząt – http://bilard-sport.pl/juniortour/ranking.php?kategoria=dz

Ranking chłopców – http://bilard-sport.pl/juniortour/ranking.php?kategoria=jun_all