Daniel pierwszym liderem.

Pierwszym zwycięzcą turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR został Daniel Macioł z Dekada Bilardo.pl, który w finale zawodów w Łodzi pokonał klubowego kolegę Wojciecha Szewczyka 6:5.

Brązowe medale wywalczyli Marcel Fortuński z TCF HUB Kraków i Sambor Stachowiak z UKS Fair Play Jaworzno.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 133 bilardzistów.

Zawody odbyły się w największym w Europie klubie bilardowym Strefa w Łodzi. Klub posiada 60 stołów 9-stopowych.

Turniej poprzedziło szkolenie anty-dopingowe prowadzone przez dyrektora World Confederation of Billiards Sports Marcina Krzemińskiego. Gościem turnieju był prezes Polskiego Związku Bilardowego Dariusz Kobacki.

Wsparcia sponsorskiego imprezie udzieliła spółka Brześć Sipa z Brześcia Kujawskiego i łódzka firma Doorso. Obowiązki sędziowskie pełnili Maciej Szczawiński i Piotr Kędzior.