Nie było niespodzianki.

Można powiedzieć, że w drugich zawodach Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kętrzynie nie było niespodzianki. W finale spotkali się liderzy polskiego rankingu Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk z Daso Dekada Sosnowiec. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie zwyciężył Daniel 6:2. Brązowe medale wywalczyli Szymon Kural (TCF Hub Kraków) i Kamil Sząszor (Arkadia Tczew).

Sząszor i Kural są znanymi zawodnikami, ale na podium POL TOUR dawno ich nie widzieliśmy. Obaj wyjeżdżali z Kętrzyna bardzo zadowoleni.   W najlepszej ósemce znaleźli się także: Dominik Zając i Mariusz Skoneczny (LP Metal Fach Sokółka) oraz Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Marcel Fortuński ( TCF Hub Kraków).

Do rywalizacji w odmianę 10-bil zgłosiło się 107 zawodników, z czego z powodu choroby nie dojechał jeden. Taka frekwencja, to rewelacyjny wynik i nowy rekord w historii Grand Prix Polski w Kętrzynie. Identycznie jak w latach ubiegłych organizacyjnego wsparcia udzielił Sportowy Klub Bilardowy w Mrągowie. Dzięki tej pomocy mogło dodatkowo zagrać w turnieju aż 35 osób (9 grup).

W ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju wzięli udział burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka i dyrektor MOSiR w Kętrzynie Krzysztof Krupienik. Gospodarz turnieju Marcin Krzemiński – prezes East European Billiard Council i Mak Marketing udekorował Burmistrza „Odznaką Przyjaciela EEBC”. To jedyne wyróżnienie przyznawane dla osób wspierających sport bilardowy. W ciągu 10 lat otrzymało je w Europie jedynie 26 osób.

Po grach w grupach nie pojawiły się sensacyjne informacje. Typowani na faworytów awansowali do fazy pucharowej, chociaż w kilku przypadkach z drugiego, a nie z pierwszego miejsca. Ta faza imprezy odbywała się w sobotę i trwała od 10.00 do 23.30!

W niedzielę, kto przygrywał mecz ten odpadał. Wśród najwyżej notowanych jako pierwsi pożegnali turniej: Mieszko Fortuński (5:6 z K. Sząszorem), Radosław Babica (2:6 z W. Bankiem) i Hubert Łopotko  (5:6 z W. Fortuńskim). Dla tych bilardzistów 17 miejsce w turnieju, to nie sukces. Ciekawie było w ćwierćfinałach, gdzie W. Szewczyk 6:3 wygrał z D. Zającem; K. Sząszor 6:3 z M. Turkowskim; S. Kural 6:1 z Marcelem Fortuńskim, a D. Macioł 6:1 z M. Skonecznym.

W półfinałach dwa razy było 6:2. Szewczyk pokonał Sząszora , a Macioł był lepszy od Kurala.  W finale Daniel szybko wypracował sobie przewagę i nie oddał jej do końca zwyciężając W. Szewczyka 6:2.

Z całego turnieju TVSports.pl emitowała mecze z głównego stołu, a półfinał i finał będzie dodatkowo retransmitowany przez kanał telewizyjny Sport Klub.

Nad sportową poprawnością turnieju czuwali sędziowie: Maciej Szczawiński, Tomasz Deszczyński i Grzegorz Ulewicz. Emisję telewizyjną ogarniał Jan Niewęgłowski, a logistyczne wsparcie było w rękach Krystiana Kosika.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za pracę.

Sponsorami Grand Prix są: Brześć Sipa sp. komandytowa z Brześcia Kujawskiego, Predator (USA), Dominus Cues (Finlandia) i Gmina Kętrzyn.