Kapłan wygrywa Dynamic Best -Bulgaria 9-Ball

Trzy flagi na podium w Bułgarii.

Trzeci turniej serii Dynamic Billard Best of the East 2021 nie tylko był interesujący sportowo, ale także był miejscem spotkania zawodników z 7 państw po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Kapłan w finale

Wyniki pokazały, że czołowi zawodnicy nie stracili swojej wysokiej dyspozycji i ciągle podnoszą umiejętności.  Zwycięzcą zawodów został Tomasz Kapłan z Polski.

W finale zmierzył się z bułgarskim numerem 1 Georgi Georgievem i pokonał go 7:4. Ostatni mecz turnieju obfitował w partie bez pomyłki (z kija) i precyzyjne zagrania. Na podium znaleźli się bilardziści z 3 państw.

Obok dwóch Polaków stanęli Bułgar i Rumun. Brązowe medale wywalczyli bowiem junior z Polski Dominik Jastrząb i doświadczony Cyprian Gindać z Oradei.

Georgi Georgiev (BUL) i C. Gindać (ROM).
Podziękowanie dla G. Bozhkova- gospodarza turnieju.

Cykl Dynamic Billard Best of the East wspierają; Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A. i Wameter S.A. ( Aramith) z Belgii, Cuetec oraz Kamui.