Kapłan wygrał nasz Dynamic Best of the East w Bratysławie.

Pierwszy turniej Dynamic Billard Best of the East wygrał Tomasz Kapłan (POL) W finale pokonał 7: 5 Mateusza Śniegockiego. W półfinałach start zakończyli: Jarosław Polach (SVK) i Karol Skowerski (POL)

To był turniej doświadczonych zawodników. Każdy z medalistów ma w swoim dorobku wiele medali. Turniej Dynamic Billard Best of the East w Bratysławie z pewnością nie zadowolił oczekiwań każdego z uczestników. Najlepszy z Czechów David Zalman zakończył na 5 pozycji, najlepszy Bułgar – Micho Makendjiev, Białorusin- Dmitry Hryb oraz Austriak – Christian Necimer finiszowali na 9-16 pozycji. Ukraiński lider Vitalyi Patsura zakończył na 17 pozycji.

Najskuteczniejszą z czterech kobiet grających w zawodach była Veronika Hubrtova (CZE). Verka awansowała do fazy pucharowej, gdzie pokonała Maksima Taragela z Austrii 5:1. Odpadła po porażce z klubowy kolegą Petrem Urbanem (CZE).

Łącznie w Slovakia 9-Ball zagrało 70 zawodników z 7 państw ( Polska, Słowacja, Austria, Bułgaria, Białoruś, Ukraina i Czechy).  Podczas imprezy przewodniczącego Komisji Anty-Dopingowej Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzemiński przeprowadził szkolenie z zakresu przepisów anty-dopingowych.

Podziękowania dla sponsorów i partnerów: Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A.  i Saluc S.A ( Aramith) z Belgii, klubu Galaxia oraz Słowackiego Związku Bilardowego.

Pełne wyniki są na stronie:www.ebc-billiard.com. Kolejny turniej w Oradea w Rumunii 9-10 kwietnia. Będzie to jednocześnie Memoriał Adriana Tabacaru, zmarłego w 2021 roku działacza bilardowego i biznesmena z Rumunii, dyrektora Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC.