Agata i Wiktor na czele juniorskiej rywalizacji

W niedzielę 16 marca w Łodzi w klubie FRAME odbył się pierwszy tegoroczny turniej, głównej rywalizacji sportowej dla juniorów. Narodowy Junior Tour Mak Marketing 2014, to cykl zawodów zaliczanych do Grand Prix Polski w dwóch kategoriach: juniorów i juniorek. Stawką były punkty kwalifikacyjne do MP 2015 oraz miejsca w rankingu Polski. Na starcie 32 kluby i ponad 120 zawodników. Chłopcy zagrali w „ósemkę” a dziewczyny w „dziewiątkę”. Pojedynki rozgrywano na 16 stołach bilardowych. Sala gier po raz kolejny, wypełniona była po brzegi. Wśród kibiców oczywiście rodzice i opiekunowie zawodników. Wśród uczestników reprezentanci klubów z całego kraju. Rejon północny reprezentowali zawodnicy z Tczewa, Wejherowa, Gdańska i Pałuk. Kadrę południa tworzyli zawodnicy z Rzeszowa, Dębicy, Krakowa i Chorzowa. Z zachodniej części Polski przyjechali bilardziści z Zielonej Góry, Lubina, Poznania, Zdun i Złotoryi. Ze wschodu przybyli gracze z Sokółki. Centralny region reprezentowali juniorzy z Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Maz. Chodowa i Kielc. Pojedynki jak zwykle z wielką uwagą obserwowali „łowcy talentów”. Wśród nich, nowy selekcjoner kadry juniorów – Piotr Kędzior oraz jego poprzednicy: Dariusz Kobacki (2007-2013), Bogdan Wołkowski (2000), Bogdan Fortuński (1997-1999). Do Łodzi przybyli także trenerzy „rezydenci”, m.in.: Andrzej Siejko z Krakowa, Stefan Kryszak z Łabiszyna, Lech Piekarski z Sokółki, Renata Mikołaj z Chorzowa, Arkadiusz Sząszor z Tczewa, Janusz Stawarz z Rzeszowa, Paweł Galeja ze Zdun i Marek Karlikowski z Kielc. Ich obecność świadczy o randze zawodów, gdyż każdy z wymienionych szkoleniowców jest nierozerwalną częścią historii sportu bilardowego. Ich wychowankowie wpisani zostali na karty Kroniki Sportu Polskiego (www.kronikasportu.pl). Tutaj właśnie, na zawodach cyklu Junior Tour, najlepsi nasi zawodnicy, rozpoczynali swoją przygodę sportową , w drodze po medale mistrzostw: Polski, Europy i Świata.

W pierwszym turnieju narodowym medale wywalczyły zawodniczki:

1 Agata Sidło Nosan II Kielce
2 Kinga Pietrzak UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki
3 Sandra Krystonik UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
3 Aleksandra Piąstka UKS Łabiszynianka Łabiszyn

W kategorii juniorów na podium stanęli:

1 Wiktor Zieliński Hades Poznań
2 Krystian Ćwikła Hades Poznań
3 Daniel Macioł Allinone Mikołów
3 Maksymilian Król Nosan II Kielce

W tym roku generalnym sponsorem cyklu jest firma Mak Marketing, a jej partnerem klub Frame w Łodzi. Patronat nad zawodami sprawuje Polski Związek Bilardowy.

Kronikę Sportu Polskiego /2010/2011/2012/2013/ można zamówić w wersji tradycyjnej, książkę lub obejrzeć on-line w wersji E-BOOK na http://www.kronikasportu.pl.

Pełne rankingi JT 2014 można znaleźć na: http://www.bilard-sport.pl/junior_tour_2014/ranking.php?kategoria=jun_all

Lista klubów:

 1. Akademia Bilardowa Rokietnica
 2. Allinone Mikołów
 3. Bieg Wulkanów Loft II Złotoryja
 4. Bilard Studio Warszawa
 5. Buffalo Club Bilard Studio Warszawa
 6. Duet Tomaszów Mazowiecki
 7. DSB Zagłębie Baribal II Lubin
 8. Green Club Delta Gdańsk
 9. Hades Poznań
 10. Junior Frame Łódź
 11. Limonare Arkadia Tczew
 12. Metal Fach LP II Sokółka
 13. Nosan II Kielce
 14. Ósemka Rzeszów
 15. Pino Dębica
 16. Pool-Bilard Wejherowo
 17. Snikers Rękoraj
 18. UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki
 19. UKS Bila Zduny
 20. UKS Chorzów
 21. UKS Dąbrówka Tczewska
 22. UKS Dragon Janowiec Wielkopolski
 23. UKS Impuls II Chodów
 24. UKS Lubostroń
 25. UKS Łabiszynianka Łabiszyn
 26. UKS Orlęta Pustynia
 27. UKS Pałuki Żnin
 28. UKS Piechcin
 29. UKS Promyk Czerniewice
 30. UKS Spartan Chodów
 31. ULKS Dragon Srock
 32. YMCA Kraków

Młodzi z Nosanu Kielce najlepsi w Łodzi

W drugim turnieju cyklu Mak Marketing Junior Tour najlepszymi zawodnikami zostali bilardziści Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Grupę dziewcząt wygrała Agata Sidło, a chłopców Daniel Macioł. Łącznie w klubie Frame w Łodzi zagrało 112 juniorów.

Kamil Sząszor i Magda Bonek najlepszymi w EEBC - Mak Marketing Junior Tour

W Łodzi zakończył się trzeci w tym roku rankingowy turniej dla juniorów. Tym razem odbywał się jednak w międzynarodowej obsadzie. Wspólnie z naszymi walczyli bilardziści z Ukrainy, Słowacji i Czech.

Wczoraj, w piątek nasi goście stoczyli pojedynki z zawodnikami UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, Snikers Rękoraj i Dragon Srock. Te towarzyskie mecze oraz start w Junior Tour w Polsce stanowią część programu Międzynarodowej Akademii Bilardowej patronowanej przez East European Billiard Council oraz Mak Marketing. W sobotę w turnieju głównym rywalizowało 135 osób.

Wśród chłopców najlepszym okazał się Kamil Sząszor z Limoniade Arkadia Tczew, który w finale pokonał Wiktora Zielińskiego z Hadesu Poznań 4:3. Mecz był o tyle ciekawy, że Kamil przegrywał 0:3!!! Brązowe medale wywalczyli Vitaly Patsura z Ukrainy i Daniel Macioł z Nosanu Kielce. W grupie dziewcząt zwyciężczynią została Magdalena Bonek z UKS Łabiszynianka Łabiszyn. Wynikiem 3:0 w finale zakończyła finał z Anną Wolak z Pino Dębica. Trzecie miejsce wypracowały Agata Sidło z Nosanu Kielce i Daria Kuta UKS Promyk Czerniewice.

Juniorzy Roku 2014 - znamy najlepszych!!!

Tytuł najlepszego juniora w 2014 roku wywalczyli zawodnicy Nosanu Kielce – Agata Sidło i Daniel Macioł. Wspierany przez naszą firmę klub wygrał także rywalizację drużynową. W klubie Frame w Łodzi odbył się ostatni – czwarty w tym roku turniej Mak Marketing Junior Tour. Wzięło w nim udział ok. 120 zawodników. W rywalizacji dziewcząt wygrała Kinga Pietrzak (UKS Joker Tomaszów Mazowiecki), a wśród chłopców Daniel Macioł (Nosan Kielce).

Kinga w tym sezonie wywalczyła złoto i dwa srebrne medale. Wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca w generalnej klasyfikacji. Pozycję lidera utrzymała Agata Sidło zbierając w czterech zawodach 2014 roku dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Trzecia finiszowała Anna Wolak z Pino Dębica. Nie było niespodzianek w turnieju chłopców. Mistrz Europy juniorów D. Macioł w finale pokonał Michała Muklewicza (Pool Bilard Wejherowo). Na podium stanęłi także Krystian Ćwikła (Hades Poznań) i Konrad Kleinszmit (Pool Bilard Wejherowo). W rocznym zestawieniu Daniel Macioł wyprzedził Wiktora Zielińskiego (Hades Poznań) i K. Kleinszmita.

„To co szczególnie mnie cieszy to liczba startujących. W edycji 2014 zagrało 50 dziewcząt i 122 chłopców. Tego nie ma nigdzie na świecie!!! Serdecznie dziękuję Dariuszowi Kobackiemu – dyrektorowi cyklu za ogromną pracę. Dziękuję wspierającym go Markowi Karlikowskiemu, Adamowi Gajda i Bogusławowi Bereźnemu oraz naszemu partnerowi – klubowi Frame” – powiedział prezes Mak Marketing Marcin Krzemiński.