Fortuński najlepszy w Kętrzynie.

Zawodnicy z dwóch klubów stanęli na podium zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kętrzynie. W odmianę 9-bil najlepszym okazał się Mieszko Fortunski (ERG Folie )Bieruń. W finale pokonał klubowego kolegę Konrada Juszczyszyna 6:3. Brązowe medale zabrali bilardziści Nosanu Kielce Sebastian Batkowski i Bartosz Rozwadowski. Łącznie w turnieju zagrało 88 zawodników z 6 państw.

Najlepiej z obcokrajowców wypadł dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata, 7-krotny mistrz Europy Markus Chamat.

„ Po bardzo intensywnym początku roku zrobiłem sobie chwilę przerwy i to dało efekt. Już przed turniejem czułem w sobie siłę” powiedział zwycięzca.

Wielkie podziękowania dla władz samorządowych Kętrzyna z burmistrzem Ryszardem Niedziółką, MOSiR -u Kętrzyn, Spółce Brześć Sipa z Brześcia Kujawskiego – generalnemu sponsorowi cyklu, Sportowemu Klubowi Bilardowemu w Mrągowie (który użyczył gościny podczas gier drużynowych) oraz sędziom: Maciejowi Szczawińskiemu i Piotrowi Kędziorowi.  

Relację na żywo zrealizowała TVSports.pl . Dyrektorem turnieju był Marcin Krzemiński. Pełne wyniki na stronie www.ebc-billiard.com