V Międzynarodowy Festiwal Bilardowy -Kielce 2020 już w dniach 27-30 sierpnia.

Nie poddajemy się. Wprowadzamy przepisy dotyczące bezpieczeństwa i po raz piąty organizujemy Międzynarodowy Festiwal Bilardowy. Gospodarzem jest miasto Kielce. Zmniejszamy jednak ilość imprez podczas Festiwalu. Rywalizacja odbędzie się w dwóch turniejach. Pierwszy-EEBC Junior Cup -Mak Marketing Junior Tour, w czwartek-piątek zgromadzi ok. 90 juniorów. Oddzielnie powalczą chłopcy i dziewczynki. W sobotę i niedzielę czeka nas Polish-9-ball zaliczany do międzynarodowego cyklu Dynamic Billard Best of the East. Tutaj planujemy udział 80 bilardzistów. Listy startowe już dzisiaj są pełne i spora jest kolejka na liście rezerwowej. Niestety przepisy nie pozwalają na udział publiczności. Będziemy zatem poprzez TVSports.pl robili relację internetową na żywo, a wyniki na bieżąco znajdą się na stronie www.ebc-billiard.com Generalnymi sponsorami są: Miasto Kielce oraz Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwans Simonis S.A. z Belgii oraz Saluc S.A. ( Aramith) z Belgii. Wsparcia udzieliły także: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Predator (USA), Cuetec (USA), Brześć z Brześcia Kujawskiego, Peri ( Chiny) oraz best Western Grand Hotel w Kielcach.

Głównym organizatorem są: Mak Marketing ( Kielce) i East European Billiard Council. Partnerami: Polski Związek Bilardowy i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Retransmisję trzech końcowych pojedynków Polish 9-Ball wyemituje stacja telewizyjna SPORT KLUB. Wsparcia promocyjnego udzielają lokalne media: TVP 3 i Radio Kielce. Startujemy 27 sierpnia ok. 10.00