Turniej KORONA 3 – Home pool event

Wyniki – Results

Zakończył się trzeci turniej KORONA.  Tym razem najlepszym okazał się słowacki bilardzista Jakub Koniar, który wbił bez pomyłki 59 bil. Drugi wynik należał do Karola Skowerskiego – 46 bil.  W grupie PRO 42 punkty zdobył kadrowicz Sebastian Batkowski.  Tak więc w trzech turniejach mamy trzech indywidualnych zwycięzców : KORONA 1 – Michał Turkowski – 43 pkt, KORONA 2 – Karol Skowerski -157 pkt i KORONA 3 – Jakub Koniar – 59 pkt.  

Grupa – Group : PRO ( punkty –points)

 1. Jakub Koniar – Bratislava (SK) –  59
 2. Karol Skowerski – Nosan Kielce – 46
 3. Sebastian Batkowski – Nosan Kielce – 42
 4. Zdenko Lisik – Martin (SK) – 29
 5. Piotr Likowski – Zakręcona Bila Poznań – 27
 6. Michał Turkowski –Nosan Kielce – 20

W grupie Amator poza zasięgiem konkurencji był Dominik Jastrząb. Junior z Zawiercia wygrał trzy razy. Z turnieju na turniej poprawiał swój wynik: 16, 30 i 42 pkt.  Na drugim miejscu uplasował się także junior Michał Urbański, który wbił 30 bil.  Niewielkie różnice dzieliły zawodników od miejsca trzeciego do siódmego. Tutaj każda celnie zagrana bila pozwalała awansować w tabeli.  

  Grupa – group  AMATOR

 1. Dominik Jastrząb – Fair Play Jaworzno – 42
 2. Michał Urbański –  UKS 13 Joker Tomaszów Maz.- 30
 3. Ryszard Szmudziński – Izbica Kujawska – 15
 4. Władysław Kwaśniewski  – Seven Kętrzyn – 14
 5. Krzysztof Gardjas – Frame Łódź – 13
 6. Dominika Pawełczyk – UKS Miłek Wiślica – 13
 7. Sambor Stachowiak – Fair Play Jaworzno – 12
 8. Kamil Pietruszewski – FSO Warszawa – 11
 9. Piotr Świtała – UKS Pałuki Żnin – 10
 10. Dawid Borkowski – UKS Łabiszynianka Łabiszyn – 8  
 11. Łukasz Fałdowski – Billboard Warszawa – 6
 12. Bogna Świtała – UKS Pałuki Żnin – 2  
 13. Monika Ząbek – ERG Folie Bieruń – brak wyniku z przyczyn technicznych,

Cykl turniejów KORONA jest pierwszą edycją internetowych zawodów bilardowych.  Uczestnicy grali na prywatnych stołach znajdujących się w domach lub przydomowym zapleczu.  Jego głównymi celami była aktywizacja środowiska oraz zapobieganie stanom depresyjnym wynikającym z ograniczeń kwarantanny w okresie pandemii koronawirusa.

Zasady turnieju opierały się na grze w odmianę 14/1, czyli wbita bila to punkt. Różnicę stanowiło tylko rozpoczęcie gry, gdzie musiano wykonać silne rozbicie. 

„Analizując turniej jestem zaskoczony jak wiele razy zawodnicy nie potrafili wbić bili z rozbicia. Były osoby, którym „ na sucho” wychodziło 50 lub 70% rozbić.  Dziwne jest to, bo grali na swoich stołach i  swoimi bilami. Znali więc sprzęt bardzo dobrze” –powiedział organizator Marcin Krzemiński.  Podziękowania należą się wszystkim startującym oraz działaczom PZBil, którzy podjęli się obowiązków sędziowskich. Nagrody finansowe dla najlepszych przekazano przelewami bankowymi.

Sędziowie: Maciej Szczawiński, Paweł Galeja, Janusz Stawarz, Dariusz Kobacki, Marcin Krzemiński, Piotr Kędzior,  Bogdan Wołkowski, Bogusław Bereżny,

Dyrektor turnieju: Marcin Krzemiński

Organizatorzy: Mak Marketing , East European Billiard Council i Polski Związek Bilardowy.

Kolejne turnieje startują już w maju. Komunikat pojawi się na stronach www.makmarketing.pl, www.ebc-billiard.com i www.bilard-sport.pl oraz na facebooku.  UWAGA! Będzie zmiana zasad gry !