Trzecia odsłona rywalizacji juniorów.


W klubie Frame w Łodzi odbył się trzeci w tym sezonie turniej Mak Marketing Junior Tour. Do gry zgłosiło się około 100 młodych zawodników i zawodniczek.  W kategorii chłopców w finale spotkali się Wiktor Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin) i Jakub Bottcher (Arkadia Tczew). Lepszy okazał się Wiktor, który nie pozwolił rywalowi wygrać nawet jednej partii. Wcześniej Jakub 4:0 pokonał Szymona Kurala (TCF HUB Kraków). Fortuński miał bardzo wyrównany mecz półfinałowy z Jeremim Nowakiem ( Nosan Kielce). Wygrał 4:3. Drugie zwycięstwo w sezonie daje Wiktorowi prowadzenie w rankingu. Ma on 282 punkty i wyprzedza Nowaka ( 252 pkt) oraz Kurala i Urbańskiego ( 251 pkt).


Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Izabela Jońska (Nosan Kielce).W finale 3:1 pokonała  Julię Nowacką (BOSiR Bila Piechcin). Trzecie miejsca wywalczyły: Oktawia Brodecka (UKS Dragon Janowiec Wielkopolski) oraz Patrycja Siemieniec (Nosan Kielce). W rocznym rankingu na czele znajdują się I. Jońska i D. Pawełczyk ( 270 pkt). Za nimi jest P. Siemieniec ( 263 pkt).
Oba turnieje odbyły sie w odmianę 9-bil.  Do zakończenia sezonu pozostał jeszcze jeden turniej zaplanowany na grudzień.
Imprezę w Łodzi prowadził prezes PZBil Dariusz Kobacki w asyście sędziów: M. Karlikowskiego, B. Bereźniego, A. Gajdy i J. Wojciechowskiego. Tradycyjnie podziekowania należą się klubowi Frame, który z przyjemnością gości najlepszych polskich juniorów.