Tomasz wygrał Sloviakia 9-Ball

Wielkie święto polskich zawodników.

Na podium turnieju Dynamic Billard Best of the East w Bratysławie znaleźli się tylko bilardziści Polskiego Związku Bilardowego.  Zwycięzcą został Tomasz Kapłan. Zawodnik z Nosanu Kielce w finale pokonał Mariusza Skonecznego 7:3 .  Rywalizację z brązowymi krążkami zakończyli Karol Skowerski (POL) i Sebastian Batkowski (POL)  

Łącznie walczyło 80 sportowców z 7 państw: Czechy, Austria, Węgry, Słowacja, Polski, Niemcy i Hiszpania.  Dodać należy, że w najlepszej ósemce było 7 Polaków i Martin Gajanec ze Słowacji.

Wielkie podziękowania dla sponsorów: Dynamic Billard Organization, Iwan Simonis S.A,  Saluc ( Aramith) oraz Samuelowi Koniarowi z słowckiego związku i Martinie Konarikovej za pomoc w prowadzeniu turnieju.

Analizując wyniki z dwóch turniejów należy podkreślić, że junior Dominik Jastrząb po raz kolejny wspaniale spisuje się w walce z seniorami. W Pardubicach był trzeci, a teraz finiszuje na 5 miejscu. Również wysoką dyspozycję pokazuje Grzegorz Lasota. Dwa razy awansuje do najlepszej ósemki.  Drugie i trzecie miejsce ma w swoim dorobku K. Skowerski i wspólnie z O. Szolynoki zgromadzili 150 punktów, co daje im drugą lokatę, za liderem T.Kapłanem 155 pkt.. Kolejni to: Mariusz Skoneczny – 145 pkt. , D. Jastrząb – 135 pkt oraz G. Lasota- 130 pkt.