Tomasz Kapłan mistrzem w 3-bandy.

W Kętrzynie zakończyły się Mistrzostwa Polski w karambol w odmianę 3-bandy.  Po raz kolejny po tytuł mistrza kraju sięgnął zawodnik Nosanu Kielce Tomasz Kapłan. W finale pokonał bilardzistę gospodarzy Damiana Ejmonta 8:6. Wcześniej po bardzo emocjonujących pojedynkach Kapłan pokonał Piotra Ostrowskiego ( Lipiński Dachy Tomaszów Maz. ) 13:10, a Ejmont był lepszy o jeden karambol od Mariusza Skonecznego ( Lipiński Dachy Tomaszów Maz.) 10:9.  Miejsca 5-8 wywalczyli: D. Popławski, M. Kłusowski, K. Winiarski ( wszyscy z Kętrzyna) oraz B. Rozwadowski ( Nosan Kielce).

Od lewej: D. Ejmont, T. Kapłan, P. Ostrowski, M. Skoneczny.

Dodać należy, że w Bałtyckim Centrum Bilardowym MOSiR w Kętrzynie znajdują się jedyne w Polsce najwyższej klasy stoły do gry w karambol. Turniej odbył się  dzięki współpracy Polskiego Związku Bilardowego z władzami miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Partnerem przedsięwzięcia była także firma Mak Marketing i stowarzyszenie East European Billiard Council.