Szymon podwójnie zwyciężył.

Najlepszym zawodnikiem 101 turnieju cyklu Dynamic Billard Best of the East został Szymon Kural (POL). Bilardzista z Krakowa pokonał w finale Petra Urbana z Czech.  Brązowe medale wywalczyli : Labinot Markaj (KOS) i Mariusz Skoneczny (POL). Szymon wygrał także roczny ranking Dynamic Best.

Turniej zorganizowany w hotelu Kombinat zgromadził zawodników z: Czech, Polski, Północnej Macedonii, Kosowa, Rumunii i Albanii.

W dobrze przygotowanej sali albański gospodarz Edmond Loku postawił 8 stołów Dynamic II. Stoły te zostały zakupione specjalnie pod ten turniej. Firma TIBO prowadziła internetową relację telewizyjną, a zespół prasowy przekazywał informacje do mediów.

Gościem turnieju był p. Fidel Ylli prezes Albańskiego Komitetu Olimpijskiego, który wspólnie z prezesem EEBC dekorował zwycięzców. Najlepszy bilardzista imprezy otrzymał nagrodę specjalną kija Cuetec Carbon Cynergy o wartości ok. 700 euro ufundowaną przez firmę Cuetec.

W pierwszym dniu gry prowadzone były w grupach a 16 najlepszych awansowało do fazy pucharowej. Na tym etapie mieliśmy: 3 Polaków, 3 Czechów, 1 Macedończyka, 1 Kosowianina, 7 Albańczyków i 1 Rumuna.

Losowanie fazy pucharowej nie było szczęśliwe dla Czechów. Ich dwaj najmocniejsi zawodnicy trafili na siebie. Tym razem P.Urban był lepszy od D. Zalmana.

W meczach o medal padły następujące wyniki:

S.Kural (POL)- E. Dyli (ALB)  7:1

M. Skoneczny (POL) – B. Cufe (ALB) 7:4

D. Jastrząb (POL) – P. Urban (CZE) 5:7

L. Markay (KOS) – A. Klajdi (ALB) 7:4

W pierwszym półfinale spotkali się dwaj zawodnicy z Polski. Lider rankingu Szymon Kural i medalista ME Mariusz Skoneczny. We wcześniejszych pojedynkach pokazali, że są w świetnej dyspozycji i trudno było wskazać faworyta. Wygrał Szymon 7:4.

Drugą parę półfinałową tworzyli:   Labinot Markay z Kosowa i Petr Urban z Czech. Początkowo wyraźnie prowadził zawodnik z Pardubic, jednak Markay to twardy zawodnik i wyrównał na 5:5. Po następnym rozbiciu bila biała stanęła bardzo blisko kolejnej do zagrania i czekała nas gra pozycyjna. Po faulu Urban zakończył bardzo trudny układ i po partii z kija zdobył zwycięski punkt (7:5).

W finale Urban uzyskał kilkupunktową przewagę i wyglądało, że po wielu latach startów w Dynamic Best sięgnie po upragnione zwycięstwo. Tymczasem Kural odrobił stratę i parł do przodu. Ze stanu 1:3 wypracował 6:3.

Turniej w Tiranie zamykał 21 sezon turniejów Dynamic Billard Best of the East. Sponsorami generalnymi imprezy były firmy: Dynamic Billard Organization z Niemiec oraz Iwan Simonis S.A. i Saluc S.A. (Aramith) z Belgii.  Składamy im serdeczne podziękowania. Za bardzo dobre przygotowanie zawodów dziękujemy Albańskiej Federacji Bilardowej.