Powtórzony finał.

W piątym turnieju Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2022 w Gdańsku rywalizowało 86 zawodników z 30 klubów. Tym razem na liście startowej znaleźli się wszyscy bilardziści z krajowego topu. Nie zmieniło to pary finałowej. Identycznie jak w 2021 roku o główne trofeum walczyli Wojciech Szewczyk ( Bilardo-Dekada Sosnowiec) i Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica).

W ubiegłym sezonie Szewczyk wygrał 6:3. W tym roku górą był Babica. Od pierwszej partii grał bardzo skutecznie i wywalczył prowadzenie 5:0. Wojtek odrobił tylko jeden punkt, ale na więcej Radek nie pozwolił. Brązowe medale przypadły Danielowi Macioł (Bilardo-Dekada Sosnowiec) oraz Mieszkowi Fortuńskiemu  ( ERG Filie Bieruń).   

Na miejscach 5-8 finiszowali: Szymon Kural (TCF HUB Kraków), Dominik Zając (LP Metal-Fach Sokółka), Wiktor Fortuński ( UKS Baribal Lubin) oraz Konrad Juszczyszyn (EGR Filie Bieruń).

Podsumowując swój start zwycięzca powiedział: Ostro trenowałem. Zakładałem, że będzie rozbijał zwycięzca. W klubie zrobiłem 11 partii z kija. W półfinale zagrałem trudny mecz z Mieszkiem Fortuńskim. Przez jego zachowanie nie lubię z nim grać. W finale mecz układał się po mojej myśli. Cieszę się, że wygrałem tak dobrze obsadzony turniej”  

Podziękowania składamy generalnemu sponsorowi spółce Brześć Sipa z Brześcia Kujawskiego oraz gospodarzowi Green Clubowi.