Północ Polski zwycięża w Junior Tour

W rywalizacji Mak Marketing Junior Tour w 8-bil najlepsi okazali się bilardziści z północnej Polski. Wśród chłopców złoty medal wywalczył Marcin Chmiel z Green Clubu Gdańsk, a wśród dziewcząt Oktawia Brodecka z UKS Pałuki Żnin.

Turniej odbył się w klubie Frame w Łodzi, a łącznie do gry zgłosiło się ponad 120 juniorów. W finale chłopców M. Chmiel pokonał 4:1 Leona Kukusia z MUKS IKS Tarnów. W półfinałach odpadli, zajmując trzecie miejsce Tomasz Górski z LP Metal Fach Sokółka (0:4 z Kukusiem) i Michał Wiech z Nosanu Kielce ( 1:4 z Chmielem).

Brodecka 3:2 wygrała finał z Kingą Okopień z UKS Miłek Wiślica. Wcześniej Oktawia pokonała 3:1 z Martynę Rybak z UKS Promyk Czerniewice, a Kinga z Julię Cabała z UKS Fair Play Jaworzno 3:0.

Medalistom gratulujemy, a podziękowania składamy ekipie sędziowskiej kierowanej przez Dariusza KObackiego -prezesa PZBil.