Zapowiedzi nadchodzących turniejów oraz relacje z odbytych

TERMIN: 23-24.04.2022 r.

MIEJSCE GIER: Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn ul. Moniuszki 1 oraz w przypadku dużej liczby zawodników sala bilardowa SKB Mrągowo w Mrągowie, Osiedla Mazurskie 23 A.

ORGANIZATORZY: Mak Marketing, East European Billiard Council, 

PARTNER: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie

 

SPONSOR STRATEGICZNY CYKLU: Zakład Przemysłu Cukierniczego „Brześć” w Brześciu Kujawskim. 

PATRONAT: Polski Związek Bilardowy, Burmistrz Miasta Kętrzyn.

NAGRODY FINANSOWE + puchar i medale

 • 1 miejsce – 2.500 zł,
 • 2 miejsce – 1.100 zł,
 • 3-4 miejsce – 700 zł,
 • 5-8 miejsce – 500 zł,
 • Za miejsca 1-3 zawodnicy otrzymają puchary i medale.

Zawodnik zobowiązany jest osobiście zgłosić się do organizatora po zakończeniu startu z dokumentem tożsamości. Nagrody finansowe będą wypłacane na rachunki bankowe zawodników. W szczególnych wypadkach dyrektor turnieju może podjąć decyzję o wypłacie nagrody gotówką. Od nagrody za 1 miejsce zostanie pobrany podatek 10%.

PROGRAM:
23.04.2022 -sobota

-W związku z chęcią zapewnienia warunków bezpieczeństwa sanitarnego COVID 19 mecze będą rozgrywane w turach. Zakładamy start o godz. 10.00 , jednak ostateczne godziny pojedynków i rejestracji zawodników podane zostaną po zamknięciu listy startowej.

24.04.2022 – niedziela,

–  Gry pucharowe i finał

SYSTEM SPORTOWY odmiana 9-bil wg przepisów WPA, I etap – gra systemem każdy z każdym w grupach, do 5 wygranych partii. II etap – pucharowy, do którego awansuje 2 najlepszych zawodników z każdej grupy. Mecze rozgrywane są do 5-7 wygranych partii. Przegrywający mecz odpada z turnieju.

STRÓJ TURNIEJOWY: w zawodach obowiązuje bilardowy strój sportowy B – ciemne wizytowe spodnie, koszulka polo (wykluczone spodnie jeansowe i sztruksowe), wizytowe ciemne buty. Dopuszcza się także grę w koszulach z kołnierzykiem. Brak właściwego stroju u wpisanego na listy startowe zawodnika powoduje jego automatyczną dyskwalifikację i nie zwalnia z dokonania opłaty startowej.

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW:
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej w Mak Marketing do dnia 14.04. 2022r. – e-mail: mak@makmarketing.pl; fax: 0-41 362-11-47; 25-528 Kielce, ul. Zagnańska 84 a.
Osoby zakwalifikowane zostaną wpisane na listę startową opublikowaną  na stronie www.ebc-billiard.com lub www.makmarketing.pl  Na tej podstawie mogą uczestniczyć w turnieju i dokonać opłat startowych. Opłaty startowe dokonywane są w formie przelewu. Wszystkie wpłaty muszą być zrobione zgodnie z zarządzeniem dyrektora turnieju (środki muszą być na rachunku EEBC do 20.04.2022).

UWAGA: ilość miejsc w turnieju jest limitowana. Organizator zgodnie z Regulaminem POL TOUR 2022 decyduje o zakwalifikowaniu na listę startową. Ze względu na udział zawodników zagranicznych mogą nastąpić zmiany w systemie organizacji grup turniejowych.

OPŁATY STARTOWE:

100 zł – kobiety i juniorzy młodsi (juniorzy do 17 roku życia włącznie) z licencją PZBil,

140 zł – seniorzy z licencją PZBil i kartą prawa do gry na 2022 rok,

160 zł – pozostali zawodnicy.

HOTELE – dowolne.
Kwatery, pensjonaty znajdziesz na: www.booking.com

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA: w związku z dużą liczbą zawodników w klubie mogą przebywać zawodnicy oraz osoby zaproszone przez organizatora.

Zasady obowiązujące na zawodach Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć – Słomka Ptysiowa POL TOUR 2022 określone są w regulaminie oraz zarządzeniu dyrektora cyklu GPP z dnia 20 grudnia 2020 r.  Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z jego treścią.

Dyrektor cyklu – Marcin Krzemiński.

Sdzia główny: Maciej Szczawiński.

Relacja telewizyjna na żywo będzie realizowana przez TVSports.pl . Retransmisja 3 meczów na kanale telewizyjnym SPORT KLUB.  Wyniki na żywo: www.ebc-billiard.com

Bliższe informacje: Mak Marketing – Kielce ul. Zagnańska 84 A, tel./fax: 41 362-11-47;                  e-mail: mak@makmarketing.pl

 

Kadrowicze rozdawali karty.

Drugie starcie o tytuł najlepszego polskiego zawodnika w 2022 roku odbyło się w klubie Frame w Łodzi i najskuteczniejszym okazał się Daniel Macioł.  W turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil zagrało 128 zawodników z 34 bilardowych ośrodków w kraju oraz po zawodniku z Bułgarii i Ukrainy.  Na podium obok zwycięzcy stanęli: Wojciech Szewczyk oraz Mariusz Skoneczny  i Bartosz Rozwadowski. Dodajmy, że trzech z nich polscy kadrowicze.

Turniej otwarli prezes Polskiego Związku Bilardowego Dariusz Kobacki oraz dyrektor cyklu POL TOUR Marcin Krzemiński. Obowiązki sędziego głównego pełnił Marek Marcinkowski.

W sobotę rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym w trzydziesty dwóch czteroosobowych grupach. Do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych z każdej grupy.  Do ciekawszych pojedynków należały mecze: K. Juszczyszyn-W. Zielinski 5:4, S.Kural-Mieszko Fortuński 5:2; K. Juszczyszyn-D. Macioł 6:3; S. Batkowski-N. Rudenko 6:1 i K. Zielenkiewicz-T. Kapłan 6:4.

W ¼ finału :

 1. Szewczyk – M. Śniegocki 6:2
 2. Skoneczny – K. Skowerski 6:3
 3. Rozwadowski – G. Lasota 6:5
 4. Macioł – K. Spicha 6:4

Dla obserwujących wyniki POL TOUR interesujący jest bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Kamila Spichy. W styczniu był trzeci, teraz piąty. Wcześniej nie miał tak wyrównanych wysokich wyników.  Po bardzo słabym poprzednim sezonie do gry wrócił Grzegorz Lasota. Przebudził się także Bartosz Rozwadowski, który ma w swoim dorobku tytuł mistrza Polski, ale od wielu sezonów nie grał pierwszych skrzypiec.

W półfinałach:

 1. Szewczyk – M. Skoneczny 6:0 i Mariusz raz był przy stole. Fantastyczny mecz Wojtka wicemistrza Europy 2022.
 2. Rozwadowski – D. Macioł . Tutaj rozpoczęło się od 0:3. Potem 4:4 i 4:5 . W dziesiątej partii zawodnicy walczyli o dogodną pozycję na stole. Każdy wykonał po kilkanaście zagrań. Ostatecznie po faulu Rozwadowskiego układ rozwiązał Macioł i zwyciężył.

Ostatni mecz turnieju wygrał Daniel Macioł 6:2., ale nie było to łatwe, płynne zwycięstwo.

Podziękowania dla generalnego sponsora Brześć – Sipa Sp.j., którego wyroby towarzyszą bilardzistom od wielu lat oraz klubu Frame.

 

Lepszy od 139.

Wojciech Szewczyk z Dekada Sosnowiec wygrał pierwszy w tym roku turniej Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR.

Zawody odbyły się w klubie Frame w Łodzi w rekordowej obsadzie. Do rywalizacji zgłosiło się 140 osób.
W sobotę walczono w 35 grupach. Następnie 70 osób przystąpiło do gry systemem pucharowym.
W pierwszej fazie kilku rozstawionych straciło pierwszą pozycję w grupie,ale awansowało dalej. W niedzielę je było już czasu na słabość. Kto przegrywał jechał do domu.

W ciekawszych pojedynkach Polis wyeliminował Skonecznego 6:4, a Niewęgłowski wicelidera rankingu Zająca 6:4. W dalszej fazie marzenie o zwycięstwie musieli porzucić m.in.Turkowski, Kural, Bąk i Tonojan. W 1/4 finału padły następujące wyniki:Macioł -Rozwadowski 6:3, Jastrząb -Skowerski 4:6, Spicha-Babica 6:4 i Szewczyk- Batkowski 6:1.

W półfinale Szewczyk szybko pokonał Spichę 6:2,a Skowerski 6:4 Macioła. Finał to dobra gra Wojciecha i wygrana 6:3. Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla uczestników, zespołu sędziowskiego i gościnnego klubu Frame.