Zapowiedzi nadchodzących turniejów

Regulamin jubileuszowego 200. turnieju

GRAND PRIX POLSKI W BILARD Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR – 10-BIL

 

 

TERMIN: 23-24.03. 2019 r.

MIEJSCE GIER:  Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn ul. Moniuszki 1 oraz sala bilardowa SKB Mrągowo w Mrągowie, Osiedla Mazurskie 23 A.

ORGANIZATOR: Mak Marketing, MOSiR Kętrzyn,

PARTNERZY: East European Billiard Council, SKB Mrągowo,

PATRONAT: Polski Związek Bilardowy, Burmistrz Miasta Kętrzyn,

NAGRODY FINANSOWE + puchar i medale

  • 1 miejsce – 2.500 zł,
  • 2 miejsce – 1.500 zł,
  • 3 miejsca – 1.000 zł,
  • 5-8 miejsca – 500 zł,

Zawodnik zobowiązany jest osobiście odebrać nagrodę zgłaszając się z dokumentem tożsamości. Nagrody za miejsca V-XVI będą wypłacane po zakończeniu meczów, a nagrody za miejsca I-III po ceremonii dekoracji. Nagrody nie odebrane przez zawodników w czasie zawodów zostaną przekazane na program Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC.

PROGRAM:
23.03.2019 – 9.00-9.30 – odprawa zawodników, pobieranie opłat startowych,
– 9.45 -10.15-  otwarcie turnieju,

– 10.15 – 22.00 – pojedynki w Etap 1 – gry w grupach systemem każdy z każdym;

24.03.2019 – 10.00 – 12.30 – gry w grupach,
– 12.30 – 17.45 – mecze Etap 2 – pucharowo,

– 18.00 –  finał (dokładna godzina zostanie podana po zamknięciu list startowych i ustaleniu liczby zawodników).

SYSTEM SPORTOWY: odmiana 10-bil wg przepisów WPA, I etap – gra systemem każdy z każdym w grupach, do 4 -5 wygranych partii. II etap – pucharowy, do którego awansuje 16-32 najlepszych zawodników. Mecze rozgrywane są do 6 wygranych partii. Przegrywający mecz odpada z turnieju.

UWAGA!!!  W zależności od ilości uczestników w Kętrzynie będzie grało od 8 do maksymalnie 16 grup. W Mrągowie zagra od 6 do 12 grup. Mecze pucharowe od 1/8 finału odbędą się w Kętrzynie.

STRÓJ TURNIEJOWY: w zawodach obowiązuje bilardowy strój sportowy B – ciemne wizytowe spodnie, koszulka polo (wykluczone spodnie jeansowe i sztruksowe), wizytowe ciemne buty. Dopuszcza się także grę w koszulach z kołnierzykiem. Brak właściwego stroju u wpisanego na listy startowe zawodnika powoduje jego automatyczną dyskwalifikację i nie zwalnia z dokonania opłaty startowej.

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW:
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej w Mak Marketing do dnia 13 marca 2019 r. – e-mail: mak@makmarketing.pl; fax: 0-41 362-11-47; 25-528 Kielce, ul. Zagnańska 84 a.
Osoby zakwalifikowane zostaną wpisane na listę startową opublikowaną do dnia 15 marca 2019 r. na stronie www.makmarketing.pl. Na tej podstawie mogą uczestniczyć w turnieju i dokonać opłat startowych.

UWAGA!!!
Zawodnik w wyznaczonym dla niego dniu gier musi potwierdzić swoją obecność na liście startowej (zgłosić się do stolika sędziowskiego w klubie) najpóźniej na 15 minut przed zamknięciem rejestracji, to jest do godziny 9.45. Po tym czasie zostanie wykreślony z grona uczestników. Wejście do klubu nie oznacza, że dopełnił formalności. Musi uwzględnić on czas na przeprowadzenie czynności rejestracyjnych przez sędziów i organizatora. Zaleca się zatem przybycie ok. godziny 9.00-9.15.
Zespół sędziowski rozpocznie przyjmowanie potwierdzeń już od godziny 8.50.

UWAGA!!! Dokładne godziny odpraw zostaną podane wraz z opublikowaniem listy uczestników!!!

OPŁATY STARTOWE:

70 zł – kobiety i juniorzy młodsi (do 17 roku życia włącznie) z licencją PZBil,

90 zł – seniorzy z licencją PZBil i kartą prawa do gry na 2019 rok,

110 zł – pozostali zawodnicy.

W w/w kwotach zawarta jest opłata w wysokości 10 zł na program Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC .

W roku 2019 od każdego zawodnika, podczas rejestracji, będzie pobierana w gotówce KAUCJA STARTOWA w wysokości 50 złotych. Kaucja będzie zwracana jeżeli zawodnik rozegra wszystkie mecze w grupie.  Jeżeli zawodnik nie przystąpi do któregoś  z pojedynków lub w sposób ewidentny ( w ocenie sędziego) podda mecz lub będzie grał łamiąc zasady sportowej rywalizacji fair play kaucja zostaje przekazana na program Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC.

Kluby mogą pisemnie zadeklarować  poręczenie za swoich zawodników. Druk takiego oświadczenia przygotuje Mak Marketing (do pobrania tutaj). Musi być ono dostarczone w chwili rejestracji do turnieju.  W turnieju Best of the East może być ustalona inna kwota kaucji.

HOTELE – dowolne.
Kwatery, pensjonaty znajdziesz na: www.booking.com

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA: w związku z dużą liczbą zawodników w klubie mogą przebywać zawodnicy oraz osoby zaproszone przez organizatora.

Zasady obowiązujące na zawodach Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć – POL TOUR 2019 określone są w regulaminie. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z jego treścią.

Dyrektor cyklu – Marcin Krzemiński.

Sędzia główny turnieju : 

Bliższe informacje: Mak Marketing – Kielce ul. Zagnańska 84 A, tel./fax: 41 362-11-47; e-mail: mak@makmarketing.pl