Mistrzostwa Europy odwołane – Dynamic Best w listopadzie.

EPBF odwołało zaplanowane na listopad mistrzostwa Europy w pool bilard mężczyzn i kobiet. Po konsultacjach okazało się, że 13 związków narodowych nie wyśle ekip. Potwierdzono, że Turcja chce byc gospodarzem w 2021 roku.

W tej sytuacji pojawiła się ” dziura” w kalendarzu sportowym. Chcemy ją wykorzystać do organizacji czwartego turnieju Dynamic Billard Best of the East. Proponujemy termin 21-22 listopada. Ponieważ druga fala koronawirusa zalewa Europę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie i czy ostatecznie będzie możliwe przeprowadzenie turnieju. W zależności od regulacji dotyczących przemieszczania się pomiędzy państwami podamy bliższe informacje. Planujemy, że najpóźniej nastąpi to na 3 tygodnie przed turniejem.

Ponieważ akcje wpisane w kalendarze narodowe wypełniają cały grudzień nie będzie możliwości przygotowania piątego turnieju. Tak więc w cykl 2020 roku wejdą cztery imprezy. Jeżeli COVID 19 zablokuje zawody w listopadzie rozważamy także opcję przeprowadzenia ostatniego turnieju serii 2020 roku w styczniu 2021 roku.