Międzynarodowe starcie w Bułgarii zamknęło sezon .

W ostatnim w tym sezonie turnieju Dynamic Billard Best of the East zagrało 77 zawodników z 11 państw. Do strefy medalowej  Bulgaria 9-Ball w Petrich dotarli reprezentanci 4 państw: Polski, Bułgarii, Albanii i Kosowa. Najlepszy okazał się Georgi Georgiev z Sofii, który w finale pokonał Labinot Markay z Prisztiny 7:5 . Brązowe medale wywalczyli Michał Turkowski (Kielce) i Edmond Zaja ( Tirana) .

Ranking roczny wygrał Karol Skowerski (POL), przed Michałem Turkowskim (POL). Ponieważ najlepsi bilardziści cyklu otrzymali nominację na mecz Europa Wschodnia – Afryka w 2020 roku do tej dwójki dołączył Petr Urban (Czech).

Podziękowania za przygotowanie imprezy należą się Bałkańskiemu Centrum Bilardowego Bo&Bo  oraz samorządowi Petrich.  Sponsorami generalnymi rywalizacji były firmy: Dynamic Billard Organization z Niemiec oraz Iwan Simonis S.A. i Aramith (Saluc S.A.) z Belgii. Wsparcia udzielił także Predator i Cuetec.

Gospodarzami zawodów były: Serbia, Rumunia, Polska, Słowacja i Bułgaria. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 280 bilardzistów z 17 państw. Głównym organizatorem cyklu jest Mak Marketing z Kielc oraz East European Billiard Council. Podczas turniejów promowano program Światowej Agencji Anty-Dopingowej „ Play True”.

Pełne wyniki na www.ebc-billiard.com oraz na www.makmarketing.pl