Anna Wolak (Pino Dębica) i Wiktor Zieliński (Hades Poznań) tryumfują w Łodzi.

116 uczestników z 32 klubów sportowych rozpoczęło rywalizację w nowym sezonie Mak Marketing Junior Tour. Tradycyjnie zawody rozegrały się w klubie „Frame” w Łodzi. Spośród grupy 77 chłopców najlepszy okazał się Wiktor Zieliński pokonując w finale Daniela Macioła. Na najniższym stopniu podium stanęli Krystian Ćwikła i Kamil Sząszor.

Na najniższym stopniu podium w grupie dziewcząt znalazły się Aleksandra Piąstka z UKS Łabiszynianka oraz Beata Juchno z PINO Dębicy. Wyrównany finał zagrały Agata Sidło i Anna Wolak. Złoty medal powędrował do Ani z wynikiem 4:3, reprezentującej Klub Pino Dębica.

EEBC Junior Cup - Road to the World Games - Wrocław 2017

Międzynarodowy turniej juniorów EEBC Junior Cup 2015 odbył się we Wrocławiu. W klubie Banda zagrało 120 juniorów z Polski, Czech i Słowacji. Rywalizacja była prowadzona dwa dni. W sobotę indywidualnie walczyli chłopcy i dziewczęta. W niedzielę odbył się turniej par.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Agnieszka Kolecka, dla której zwycięstwo w Junior Tour było pierwszym w karierze triumfem w imprezie tej rangi. W finale bilardzistka Akademi Bilardowej Rokietnica pokonała Kingę Pietrzak z UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki. Na podium znalazły się jeszcze Anna Wolak (Pino Dębica) oraz Agata Sidło (Nosan Kielce).

W kategorii chłopców zwyciężył Krystian Ćwikła z Hadesu Poznań. Drugie miejsce zajął Kamil Sząszor z Limonare Arkadia Tczew. Brązowe medale powędrowały do Daniela Macioła (Nosan Kielce) i Daniela Langa ze Słowacji.

W parach najskuteczniejszy zespół utworzyli kadrowicze: Daniel Macioł i Wiktor Zieliński. W finale byli lepsi od duetu Kamil Sząszor-Michał Muklewicz. Na trzeciej lokacie pozycji Krystian Ćwikła-Tomasz Krysztofik oraz Wiktor Fortuński-Szymon Kaźmierczyk.

Młodych zawodników odwiedzili reprezentanci światowych władz bilardowych. Na zaproszenie Marcina Krzemińskiego – prezesa Mak Marketing, wiceprezesa World Confederation of Billiards Sports w ceremonii otwarcia uczestniczyli członkowie kierownictwa WCBS – J. Ferguson – prezes WCBS, F. Barki – wiceprezes WCBS, I. Anderson – prezes WPA (Światowej Federacji Poola), M. Cassis – sekretarz generalny WCBS, H. Alsharif – prezes Afrykańskiej Federacji Karambola oraz M. John – prezes DBU (Niemieckiej Unii Bilardowej). Goście byli pozytywnie zaszokowani pracą nad rozwojem sportu młodzieżowego w Polsce.