I turniej w sezonie 2013

W minioną niedzielę, 14 kwietnia 2013 r. w Łodzi rozegrano pierwsze tegoroczne bilardowe zawody z cyklu Grand Prix Polski Juniorów PZBil. Zawody pod nazwą Narodowy Cleaner Junior Tour rozgrywane były tradycyjnie w Łodzi w klubie FRAME na 18 stołach. W zawodach uczestniczyło ponad 120 zawodników z 33 klubów z kraju. Stawką były punkty kwalifikacyjne do MP juniorów na sezon 2014, a także puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Mak Marketing Kielce.

Po raz drugi z rzędu w kategorii chłopców zwyciężył zawodnik UKS 13 JOKER – Mikołaj Ząbecki. Pokonał w finale 4:2 Pawła Kaczmarka z BILARD-STUDIO Warszawa. Po brąz sięgnęli zawodnicy z klubu HADES Poznań: Wiktor Zieliński i Krystian Ćwikła. W zawodach udział wzięli także zawodnicy z Litwy. Aż trzech z nich przebrnęło przez sito gier eliminacyjnych. Kroku naszym juniorom zdołał dotrzymać tylko do 5 miejsca, Pijus Labutis. Dwaj pozostali – Eimantas Sveikauskas i Emilis Abelkis – zakończyli swój start o wiele wcześniej, odpadając już w pierwszej rundzie pucharowej (32 miejsce). Na piątym miejscu także, ex aequo: Kamil Sząszor ARKADIA Tczew, Dawid Tonojan DELTA Kętrzyn, Adam Czapliński FRAME Łódź. Juniorzy grali w 9-bil.

W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Anita Sochacka z klubu DRAGON Srock. Ze srebrnym do domu wróciła Kinga Pietrzak UKS 13 JOKER Tomaszów Maz. Na podium stanęły także: Anita Radzimirska UKS BILA Zduny oraz Agata Sidło NOSAN Galeria Echo Kielce. Juniorki grały w odmianę 8-bil.

Pozycję lidera w klasyfikacji drużynowej zachował team z Tomaszowa Mazowieckiego, obrońca tytułu z ubiegłego sezonu. UKS 13 JOKER w pierwszym turnieju zgromadził na swoim koncie 260 pkt. Tuż za nim dwie drużyny: UKS BILA Zduny i HADES Poznań. Oba zespoły z dorobkiem 252 pkt.

Pełne rankingi można znaleźć na www.bilard-sport.pl.