Ruszyła rywalizacja juniorów w ramach narodowego cyklu organizowanego przez Mak Marketing i PZBil - JUNIOR TOUR "CLEANER 2011"

Drużyna z łódzkiego FRAME rozpoczęła sezon 2011 potrójnym sukcesem. Po pierwsze zawody w Łodzi zwyciężył zawodnik z klubu FRAME – Adam Czapliński. Junior młodszy w drodze do zwycięstwa pokonał kolejno starszych od siebie i o wiele bardziej doświadczonych kadrowiczów: Wojtka Szewczyka (Konsalnet Warszawa) i Adriana Borowca (Hades Poznań). Obok nich na podium stanął Kamil Gmur (Baribal Lubin). Po drugie team FRAME Junior w składzie: Adam Czapliński, Dominik Siciński, Artur Czarnowski wyszedł na pozycję lidera w klasyfikacji drużynowej, gromadząc 258 pkt. Gratulacje dla szefa łódzkich bilardzistów pana Krzysztofa Gardjasa i trenera Piotra Kamińskiego. Po trzecie dzięki pomocy klubu Frame, Cleaner Tour jest nadal największym otwartym turniejem juniorów w Europie. To po raz kolejny profesjonalnie przygotowana impreza przez Mak Marketing. Najlepszy sprzęt, na stołach nowiutkie sukno. Jednocześnie niezwykła cierpliwość i zaangażowanie ze strony pracowników klubu oraz gościnność menagera pani Agnieszki Marcinkiewicz powoduje, że stolicą bilarda staje się Łódź.

W rywalizacji dziewcząt na starcie komplet zawodniczek i po raz pierwszy nie zostały dopuszczone do startu zawodniczki z rezerwowych list. Bezkonkurencyjną okazała się Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce, która w finale pokonała Sylwię Ząbek z klubu Pino Ventor Dębica. Brązowe medale zdobyły zawodniczki z UKS-ów: Honorata Hurnik z Dąbrowy Łódź oraz Agata Grzyb z Olimpka Połaniec.

W klasyfikacji drużynowej tuż za Frame Łódź ze startą tylko 6 pkt. po raz pierwszy w historii, uplasowała się drużyna żeńska z klubu Olimpek Połaniec. To już kolejny sukces szkoleniowy trener Marzeny Abramczuk i jej zespołu w składzie: Agata Grzyb, Monika Domagała i Roksana Siekierska. W klasyfikacji drużynowej, w której punktuje maksymalnie trzech najlepszych zawodników, na miejscach 3-6 znajdują się zespoły: Pino Ventor Dębica, UKS 13 JOKER Tomaszów Maz., Bilard-Studio Warszawa i UKS Dąbrowa Łódź. W tych drużynach także punktowały dziewczyny. Dopiero na 7-8 miejscu „męskie” zespoły Arkadii Tczew i Baribala Lubin ze stratą 30 punktów. Czy w trzech kolejnych turniejach zdołają nadrobić tak dużą stratę? Czy nadal zdecydują się startować bez posiłkowania się płcią piękną? Czy Łódź utrzyma pozycję lidera? Co zrobią trenerzy pozostałych 32 ekip? Przekonamy się o tym 17 kwietnia br. na kolejnym turnieju. Tym razem dziewczyny zagrają w 9-bil a chłopcy w „ósemkę”. Kto zagra i kto wygra nie wiemy, ale wiemy, że zawody ponownie zorganizuje Mak Marketing.

Kaczmarek i Czupryńska wygrali czwarty Cleaner Junior Tour

Paweł Kaczmarek z MUKS Bilard Studio Warszawa po rewelacyjnej grze okazał się najlepszym zawodnikiem ostatniego w tym roku turnieju Cleaner Junior Tour. Bilardzista z Warszawy w końcówce turnieju rozgromił kolegów z narodowej reprezentacji. Z Adrianem Borowcem, Sebastianem Batkowskim i Patrykiem Statkiewiczem wygrał 4:1. W finale 4:0 pokonał Daniela Macioła (Mario Mikołów). Podkreślić należy, że w półfinale Macioł wyeliminował mistrza Europy Wojciecha Szewczyka – 4:2. Chłopcy w Łodzi walczyli w odmianę 10-bil, a do zawodów przystąpiło 64 graczy. Równolegle trwała rywalizacja w grupie dziewcząt. Tutaj swój prymat potwierdziła aktualna mistrzyni świata Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce. W finale pokonała Anetę Grzyb z UKS Olimpek Połaniec 3:0. Zdecydowanie trudniej Oliwii przyszło grać z Sylwią Ząbek z Pino Dębica. Wówczas wygrała 3:2. Agata także 3:2 pokonała w półfinale Darię Kobacką z UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki. Dziewczęta grały w 8-bil. Co szczególnie cieszy, młodych bilardzistek w zawodach było aż 32. Rodzi się pytanie, ile z nich zostanie w rywalizacji kobiecej.

Turniej tradycyjnie odbył się w klubie Frame w Łodzi, a prowadził go Dariusz Kobacki – wiceprezes PZBil. W sali nie brakowało także innych członków kierownictwa Związku. Byli: wiceprezes Piotr Kędzior i członek Zarządu Arkadiusz Sząszor. Rolę gospodarza pełnił przewodniczący Komisji Sportowej PZBil Krzysztof Gardjas. Tym razem wsparcia sędziowskiego udzielili Paweł Galeja, Adam Gajda i Bogdan Bereżny.