Finał Mistrzów Europy

W decydującym pojedynku turnieju Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w 8-bil  w Łodzi spotkali się dwaj zawodnicy mający w swoim dorobku tytuł mistrza Europy. Mateusz Śniegocki z Cromo-Stal Katowice pokonał 6:2 Karola Skowerskiego z Nosanu Kielce.  Brązowe medale wywalczyli: junior Dominik Jastrząb z UKS Fair Play Jaworzno i Daniel Macioł z Cromo Stal Katowice.

W rywalizacji wzięło udział 84 najlepszych polskich bilardzistów.

Tradycyjnie wielkie podziękowania należą się klubowi Frame z Łodzi, który gościł imprezę. Kierownictwo Klubu pragnąc właściwie przyjąć zawodników tylko na wymianę sukna na stołach wydało ponad 20.000 złotych.

Sprawny przebieg  imprezy  zapewnili: Marcin Krzemiński- dyrektor turnieju, Dariusz Kobacki – sędzia główny, Katarzyna Kulasińska – kierownik techniczny oraz Robert Kowalski i Julia Kobacka dbający o zabezpieczenie sanitarne.

Zawodnicy przechodzili badania temperatury, a sprzęt do gry i pomieszczenia klubowe były dezynfekowane. Zagrożenie COVID 19 traktowano poważnie.

Pozytywnym sygnałem po turnieju w Łodzi jest fakt, iż przez ostatnie dwa tygodnie bilardziści wrócili do pracy. Poziom zawodów był znacznie wyższy niż w czerwcowym turnieju w Kielcach.

Podziękowania należą się także TVSports.pl – za relację internetową on-line oraz strategicznemu sponsorowi – Spółce Brześć z Brześcia Kujawskiego produkującą słomkę ptysiową.

Pełne wyniki na stronie http://bilard-sport.pl/poltour/wyniki_online.php?turniej_id=782&grupa=0.