Dwaj polscy zawodnicy : Mariusz Skoneczny i Daniel Macioł spotkali się w finale 81 turnieju serii Dynamic Billard best of the East w Bratysławie. Zwyciężył Skoneczny 7:3 umacniając się na pozycji lidera rankingu 2018. Brązowe medale wywalczyli Ioan ladan.

Turniej przeprowadzony w klubie Lavos przebiegł w dobrej, przyjacielskiej atmosferze. Sprzyjał temu fakt, że Słowacki Związek Bilardowy obchodził 25 rocznicę istnienia. Już na otwarciu zawodów prezes EEBC Marcin Krzemiński i prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski wręczyli Samuelowi Koniarowi prezesowi SBilZ podziękowania za długoletnią współpracę. Do Bratysławy przyjechali także partnerzy z Bułgarii i Czech.

Do rywalizacji zgłosiło się 60 zawodników z Polski, Bułgarii, Węgier, Chorwacji, Rumunii, Czech i Słowacji. Niewątpliwymi faworytami byli Polacy-złoci medaliści mistrzostw Europy 2018. Gospodarze liczyli na byłego wicemistrza Europy Jakuba Koniara, a goście na Georgi Georgieva (BUL) , Olivera Szolynoki (HUN) czy Ioana ladanyi (ROM). Można powiedzieć , że liderzy nie zawiedli. Z pewnością 9 miejsce Koniara nie zadawalało Słowaków, ale do ćwierćfinału weszli Balaś Koleś i Zdenko Lisik.

Dobrze zagrał także Chorwat Richard Bartol finiszując na 5 lokacie. Ladanyi i Szolynoki zostali zatrzymani dopiero w półfinale. Rumuna pokonał Daniel Macioł 7:2 , a Skoneczny odrobił stratę i 7:6 był lepszy od Węgra. Dodajmy, że wcześniej Szolynoki wypunktował złotych medalistów ME T. Kapłana i M. Fortuńskiego. Poza medalistami zadowoleni z występu w Bratysławie mogą być Z. Lisik, K. Balaś, C. Versache (ROM) i K. Konkel (POL).

W czasie turnieju promowano anty-dopingowy program WCBS i WADA „Play true”. Całość sędziowsko prowadził Alexandru Balas z Rumunii. Przed ostatnim turniejem cyklu 2018 Dynamic Billard Best of the East, który odbędzie się w Oradei 20-21 października, na czele rankingu są; Mariusz Skoneczny (POL) – 345 pkt; 2. Michał Turkowski (POL) i Mieszko Fortuński (POL) – 285 pkt; 4. Karol Skowerski (POL) -280 pkt, 5. Tomasz Kapłan (POL) – 235 pkt , 6. Georgi Georgiev (BUL) – 210 pkt.

Na zakończeniu turnieju Marcin Krzemiński – właściciel cyklu złożył podziękowania za pomoc w organizacji turnieju. Otrzymali je Samuel Koniar, kierownictwo i personel klubu Lobos, sędzia Alexandru Balas oraz pracujące w obsłudze technicznej: Sylwia Antoniewska i Paula Przybylska.

Info po angielsku