Finał dobrych znajomych. Klasović najlepszy w Oradei, Skoneczny w całym cyklu.

Decydujące mecze turnieju Dynamic Billard Best of the East rozegrali w Oradei zawodnicy, którzy znają się wiele lat. W pierwszym półfinale Melkonyan Babken (ROM) walczył z Tomaszem Kapłanem (POL). W drugim Michał Turkowski (POL) z Andreja Klasoviczem (SRB). Ostatecznie do finału awansowali Klasovic i Kapłan. Tutaj lepszy był Klasovic 7: 6.

W ostatnim w tym sezonie turnieju cyklu Dynamic Best of the East rywalizowało 56 sportowców z 7 państw. Swoje kadry wystawili: Bułgarzy, Serbowie, Słowacy, Czesi, Polacy, Rumunii i Węgrzy. Jako pierwsi z faworytów z boju odpadli: Ioan Ladanyi (ROM) , Michal Gavenciak (CZ), Cristian Surdea (ROM) i Ciprian Gandac (ROM). Ich brak w fazie pucharowej wzbudził sporo emocji.
Pewnie grała czwórka z Polski ( T. Kapłan, M. Skoneczny, M. Turkowski i K. Skowerski) oraz J. Koniar (SK), Oliver Szolynoki (HUN) i B. Melkonyan (ROM).

W szesnastce najlepszych było: 7 Rumunów, 4 Polaków, 2 Słowaków, 1 Bułgar, 1 Serb i 1 Węgier.
W ¼ finału spotkali się doświadczeni bilardziści. Górą byli:
Z. Kerco – M. Turkowski 2:7
K. Skowerski – A. Klasović 2:7
J. Koniar – T. Kapłan 6:7
B. Melkonyan – M. Skoneczny 7:5
Najwięcej emocji wzbudził mecz medalistów ME. Koniar prowadził 6:5, ale Kapłan przełamał rywala.
Pogoń za wysoko wygrywającym Babkenem rozpoczął Mariusz, ale zabrakło mu siły.
Półfinały przeszły płynnie. Kapłan z Melkonyanem 7:1, a Klasovic z Turkowski 7:3.
Pojedynek finałowy rozpoczął się bardzo wyrównanie. Po sześciu partiach było 3:3. Potem było 5:3 dla Kapłana, a następnie 6:5 dla Klasovica. Kapłan wyrównał na 6:6. Ostatnią partię z kija zrobił Serb i wygrał 7:6.

Podczas oficjalnych części zawodów prezes EEBC – dyrektor cyklu podziękował za wsparcie i współpracę wszystkim gospodarzom, sponsorom oraz personelowi obsługującemu imprezę. „ Mamy świadomość, że ciężko jest zorganizować krajowy turniej. My organizujemy po raz 17 serię międzynarodowych zawodów sportowych. Bez zrozumienia i wielkiego zaangażowania nie jest to możliwe” powiedział Marcin Krzemiński.

Dodajmy, że w 2018 roku bilardziści walczyli w Petrich (BUL), Kiszyniowie (MLD), Kielcach (POL), Bratysławie (SVK) i Oradei (ROM). W rankingu łącznie znalazło się 269 zawodników z 16 państw. Zwycięzcą cyklu w 2018 roku został Mariusz Skoneczny, który wyprzedził Michała Turkowskiego i Karola Skowerskiego. Sędzią głównym wszystkich imprez był Alexandru Balas z Rumunii.

Geogre Bozhkov z Bułgarii podkreślił, że „cykl Dynamic Best of the East spełnia wiele roli. Jest ważnym elementem w szkoleniu zawodników, ich przygotowaniu do imprez głównych oraz promocji sportu bilardowego. Cenna jest przyjacielska atmosfera i wysoki poziom sportowy”. Maria Tabacaru z Rumunii – „ jak lubię bilard, a cykl Dynamic Billiard Best of the East ciągle mnie inspiruje. Lubię pracować w zgranym, przyjacielskim kolektywie. Oczywiście chciałabym widzieć rumuńskich zawodników w gronie najlepszych ( nie tylko Polaków  )”. Podziękowania za współpracę w Oradei należą się kierownictwu klubu Black and White, Jozsefowi Czirjak, ATD Company oraz Julianowi Dragne.
Strategicznymi sponsorami cyklu byli: Dynamic Billard Company z Niemiec, Iwan Simonis S.A oraz Aramith ( Saluc S.A. ) z Belgii.

no info