Zawodnicy z Bułgarii i Rumunii podzielili się medalami w trzecich w tym roku zawodach Dynamic Best of the East. W Warnie najskuteczniejszym był Ioan Ladany Rumunia.

Łącznie zagrało ponad 50 zawodników z 7 państw (Polska, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Rosja, Białoruś i Słowacja), a mecze pierwszej fazy rozegrane zostały w dwóch klubach: Club 9 i Shark. Polski team składał się z juniorów uczestniczących w Letniej Akademii Bilardowej. Najwyżej z tej grupy wspiął się Dawid Tonojan z MOSiR Kętrzyn zajmując 9 miejsce. Wielkie emocje związane były ze startem zwycięzcy rankingu 2014 roku Ioana Ladany Rumunia. W meczu o ćwierćfinał Ioan przegrywał z juniorem Mario Valchev Bułgaria 4:6. Bułgar dopingowany przez kilkudziesięciu kolegów nie wytrzymał jednak presji i przegrał 6:7. Szansę na pokonanie Ladanego miał także Marian Toader Rumunia. W decydującej partii podejściem bez pomyłki zakończył Ioan. Mecze półfinałowe to pojedynek Rumunia-Bułgaria. W pierwszym meczu Mihail Braga Rumunia rozpoczął od prowadzenia 3:0. Stanimir Ruslanov Bułgaria wygrał kolejne 4 partie i… ani jednej więcej. W 4 kolejnych rozbiciach królował Braga. W drugim meczu Radostin Dimov Bulgaria tylko na początku stawiał opór Ladanemu. Później dominował Ioan zwyciężając 7:4. Tak więc w meczu Rumunia-Bułgaria było 2:0 dla Bukaresztu. Finał to było mocne uderzenie Ladanego. Bez pomyłki zdobywał kolejne punkty. Bezsilny Braga stopniowo tracił wiarę w zwycięstwo. Przy stanie 6:0 Ioan sfaulował i pierwszy punkt zdobył Mihail. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Podziękowania dla gospodarzy imprezy oraz zespołu sędziowskiego: Rosity Apostolovej, Pauliny Ząbek oraz Vladimira Popova. Sponsorami turnieju były firmy: Dynamic Billard Organization Niemcy, Iwan Simonis i Aramith Belgia.

1/4 finału 1/2 finału Finał
RumuniaIoan Ladany 7
RumuniaMarian Toader 6
RumuniaIoan Ladany 7
BułgariaRadostin Dimov 3
BułgariaRadostin Dimov 7
BułgariaMartin Boychev 0
RumuniaIoan Ladany 7
RumuniaMihail Braga 2
BułgariaSpasian Spasov 4
RumuniaMihail Braga 7
RumuniaMihail Braga 7
BułgariaStanimir Ruslanov 4
BułgariaStanimir Ruslanov 7
SerbiaMartin Martinović 5

Zawodnicy z Bułgarii i Rumunii podzielili się medalami w trzecich w tym roku zawodach Dynamic Best of the East. W Warnie najskuteczniejszym był Ioan Ladany Romania.

Łącznie zagrało ponad 50 zawodników z 7 państw (Polska, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Rosja, Białoruś i Słowacja), a mecze pierwszej fazy rozegrane zostały w dwóch klubach: Club 9 i Shark. Polski team składał się z juniorów uczestniczących w Letniej Akademii Bilardowej. Najwyżej z tej grupy wspiął się Dawid Tonojan z MOSiR Kętrzyn zajmując 9 miejsce. Wielkie emocje związane były ze startem zwycięzcy rankingu 2014 roku Ioana Ladany Romania. W meczu o ćwierćfinał Ioan przegrywał z juniorem Mario Valchev Bulgaria 4:6. Bułgar dopingowany przez kilkudziesięciu kolegów nie wytrzymał jednak presji i przegrał 6:7. Szansę na pokonanie Ladanego miał także Marian Toader Romania. W decydującej partii podejściem bez pomyłki zakończył Ioan. Mecze półfinałowe to pojedynek Rumunia-Bułgaria. W pierwszym meczu Mihail Braga Romania rozpoczął od prowadzenia 3:0. Stanimir Ruslanov Bulgaria wygrał kolejne 4 partie i… ani jednej więcej. W 4 kolejnych rozbiciach królował Braga. W drugim meczu Radostin Dimov Bulgaria tylko na początku stawiał opór Ladanemu. Później dominował Ioan zwyciężając 7:4. Tak więc w meczu Rumunia-Bułgaria było 2:0 dla Bukaresztu. Finał to było mocne uderzenie Ladanego. Bez pomyłki zdobywał kolejne punkty. Bezsilny Braga stopniowo tracił wiarę w zwycięstwo. Przy stanie 6:0 Ioan sfaulował i pierwszy punkt zdobył Mihail. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Podziękowania dla gospodarzy imprezy oraz zespołu sędziowskiego: Rosity Apostolovej, Pauliny Ząbek oraz Vladimira Popova. Sponsorami turnieju były firmy: Dynamic Billard Organization Germany, Iwan Simonis i Aramith Belgium.

Quarter-finals Semi-finals Final
RomaniaIoan Ladany 7
RomaniaMarian Toader 6
RomaniaIoan Ladany 7
BulgariaRadostin Dimov 3
BulgariaRadostin Dimov 7
BulgariaMartin Boychev 0
RomaniaIoan Ladany 7
RomaniaMihail Braga 2
BulgariaSpasian Spasov 4
RomaniaMihail Braga 7
RomaniaMihail Braga 7
BulgariaStanimir Ruslanov 4
BulgariaStanimir Ruslanov 7
SerbiaMartin Martinović 5