Tomasz Kapłan wygrał Czechian 10-Ball w Pradze. W finale bilardzista Nosanu-Galeria Echo Kielce pokonał klubowego kolegę Karola Skowerskiego.

      Do klubu Harfa przyjechali zawodnicy z Polski, Niemiec, Bułgarii, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Iraku, Australii i Izraela. Za faworytów uważano Polaków i gracze Polskiego Związku Bilardowego potwierdzili, że są najlepsi. Obok Kapłana i Skowerskiego na podium stanęli Marek Derek (Konsalnet Warszawa) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.). Ostatni raz Best of the East odbył się w stolicy Czech w 2002 roku. Wówczas zwyciężył Krzysztof Gastman z Warszawy. Po 11 latach rolę gospodarza wziął na siebie Stefan Hovorka z Bilard Centrum Praga i trzeba przyznać, że pokazał się z dobrej strony. Był specjalny plakat, finałowy stół ustawiony na jednym z korytarzy Galerii Handlowej „Harfa”, bezpłatne kupony na wyżywienie dla wszystkich zawodników oraz czyściutkie stoły. Wielkie podziękowania i brawa dla wszystkich przygotowujących turniej.

      Pierwszego dnia gry prowadzono w grupach. Tutaj niespodzianką była przegrana mistrza Polski Piotra Kudlika. Spośród 9 kobiet biorących udział w zawodach tylko Victoria Nagorna z Ukrainy przeszła do fazy pucharowej. Sporo radości dostarczył Ben Moti Simon z Izraela, który jako jedyny z teamu przeszedł do kolejnej fazy turnieju zajmując w swojej grupie drugie miejsce.

      Niedzielna runda pucharowa rozpoczęła się bez sensacji. Do grona 16. najlepszych awansowało: 11 Polaków, 1 Bułgar, 3 Czechów i 1 Ukrainiec. Bardzo ciekawy był mecz mistrza Europy Tomasza Kapłana z Michałem Gavenciakiem (CZ). Michal prowadził 5:1 by przegrać 6:7. Wynikiem 7:6 również Radosław Babica (PL) pokonał Stanimira Rusłanova (BUL), a Marek Hajdovsky (CZ) 7:5 okazał się lepszy od Marka Kudlika (PL). W 1/4 finału Hajdovsky i Vitaly Patsura (UKR) byli jedynymi zawodnikami poza Polakami. Patsura wyeliminował Mieszka Fortuńskiego (PL) 7:3. Duża grupa osób obserwowała mecz zwycięzcy World Pool Masters Karola Skowerskiego (PL) z mistrzem Europy 2013 Mateuszem Śniegockim (PL). Podobnie jak w finale WPM Karol był lepszy. Tym razem wygrał 7:3.

      Mecze najlepszych ośmiu bilardzistów Czech 10-Ball nie były wyrównane. Marek Derek wygrał 7:3 z M. Hajdovskym, T. Kapłan 7:2 z V. Patsurą, K. Skowerski 7:0 z Konradem Piekarskim (PL), a Mariusz Skoneczny (PL) 7:3 z R. Babicą.

      Także szybko przeszły półfinały, w których T. Kapłan 7:4 pokonał M. Derka, a K. Skowerski 7:2 M. Skonecznego. W finale dobrze rozpoczął Skowerski (3:0). Potem jednak dominował Kapłan zwyciężając 7:3.

      Pełne wyniki turnieju na stronie http://www.bilard-sport.pl/wyniki_best.php?turniej_id=278

      Podziękowania za przygotowanie i pomoc w zorganizowaniu imprezy należą się sponsorom: Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis z Belgii, Aramith z Belgii, Bilard Centrum z Czech oraz klubowi Harfa. Za pracę dziękujemy sędziemu głównemu Ziemowitowi Janaszkowi (PL) i koordynatorowi przygotowań Danielovi Pokryvce (CZ). Puchary i nagrody dla zwycięzców wręczyli: Marcin Krzemiński – prezes European Billiard Council i Stefan Hovorka z Billard Centrum Praga.

      Kolejny turniej cyklu Dynamic Best of the East odbędzie się w Bourgas w Bułgarii w dniach 13-14 lipca 2013.

1/4 final 1/2 final Final
CzechyMarek Hajdovsky 3
PolskaMarek Derek 7
PolskaMarek Derek 4
PolskaTomasz Kapłan 7
PolskaTomasz Kapłan 7
UkrainaVitalii Patsura 2
PolskaTomasz Kapłan 7
PolskaKarol Skowerski 3
PolskaKarol Skowerski 7
PolskaKonrad Piekarski 0
PolskaKarol Skowerski 7
PolskaMariusz Skoneczny 2
PolskaRadosław Babica 3
PolskaMariusz Skoneczny 7

no info