Tomasz Kapłan Polska został najlepszym zawodnikiem Ukrainian 9-ball. Praktycznie tylko Radosław Babica Polska mógł mu odebrać zwycięstwo, gdyby w półfinale nie wbił bili białej wraz z bilą numer 8. W pozostałych meczach Kapłan łatwo pokonywał przeciwników.

      W Kijowie 3 turniej serii Dynamic Best of the East zgromadził bilardzistów z Rosji, Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy. Mecze pierwszej rundy rozegrano w grupach systemem każdy z każdym. Tutaj nie było niespodzianek. Następnie 16-tka najlepszych awansowało do fazy pucharowej. Bardzo ciekawe spotkanie stoczyli medaliści mistrzostw Europy Artiom Koshevoy Ukraina i Rusłan Chinakhov Rosja. Tym razem Artriom był znacznie lepszy zwyciężając 9:4. Wcześniej Koshevoy pokonał mistrza świata w piramidę Jaroslava Winokura Ukraina 9:2, a Chinakhov wysoko notowanego Dominika Zająca Polska 9:4.

      W ćwierćfinale lider rankingu R. Babica dzięki błędom rywala pokonał 9:8 Bartosza Rozwadowskiego Polska, Karol Skowerski Polska wyeliminował Yevgenya Novosada Ukraina 9:5, a T. Kapłan 9:3 wygrał z Michałem Turkowskim Polska.

      W półfinale mieliśmy dwa bardzo wyrównane mecze. K. Skowerski walczył z najlepszym ukraińskim zawodnikiem A. Koshevoy. Teoretycznie Koshevoy był lepszy, ale w końcówce nie potrafił tego udowodnić. Przy stanie 8:7 partię wygrał Skowerski, a następnie wbił „9” z rozbicia.

      Równolegle o awans do finału grali R. Babica i T. Kapłan. W tym meczu na zmianę obejmowali prowadzenie. Babica jednak zdołał uzyskać przewagę i przy stanie 8:6 na stole pozostały mu dwie nietrudne do wbicia bile. Wicemistrz Europy popełnił jednak wielki błąd i po wbiciu „8” do środka biała wpadła do przeciwległej środkowej łuzy. To była ostatnia szansa Babicy, gdyż przy stole był jeszcze tylko raz. Z rozbicia żadna z bil nie wpadła i Kapłan wygrał 9:8.

      Finał to mecz dwóch bardzo dobrze znających się bilardzistów. Tym razem lepszy był Kapłan pokonując Skowerskiego 9:5.

      W generalnej klasyfikacji pozycję lidera utrzymał R. Babica, który ma 380 pkt. Drugą pozycję stracił M. Roter Polska – 285 pkt, którego wyprzedził K. Skowerski – 300 pkt i T. Kapłan – 290 pkt. Do pierwszej dziesiątki awansował Y. Novosad – 175 pkt.

      Zawody w Kijowie rozegrano w klubie Tryumf. Sędziami byli Piotr Kamiński Polska i Tatiana Vekker Ukraina. Sponsorami turnieju w Kijowie były firmy: Weekend Ukraina, Dynamic Billard Niemcy, Iwan Simonis Belgia. Podziękowania należą się także Federacji Sportowego Bilarda Ukrainy oraz obsługującego zawody od strony technicznej Igora Koftuna.

      Kolejny turniej we wrześniu w Estonii.

1/4 final 1/2 final Final
PolandRadosław Babica 9
PolandBartosz Rozwadowski 8
PolandRadosław Babica 8
PolandTomasz Kapłan 9
PolandTomasz Kapłan 9
PolandMichał Turkowski 3
PolandTomasz Kapłan 9
PolandKarol Skowerski 6
PolandKarol Skowerski 9
UkraineYevgeny Novosad 5
PolandKarol Skowerski 9
UkraineArtem Koshevoy 8
RussiaRuslan Chinakov 4
UkraineArtem Koshevoy 9

no info