Kadrowicze dominowali w Łodzi.

Drugie starcie o tytuł najlepszego polskiego zawodnika w 2022 roku odbyło się w klubie Frame w Łodzi i najskuteczniejszym okazał się Daniel Macioł.  W turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil zagrało 128 zawodników z 34 bilardowych ośrodków w kraju oraz po zawodniku z Bułgarii i Ukrainy.  Na podium obok zwycięzcy stanęli: Wojciech Szewczyk oraz Mariusz Skoneczny  i Bartosz Rozwadowski.

Turniej otwarli prezes Polskiego Związku Bilardowego Dariusz Kobacki oraz dyrektor cyklu POL TOUR Marcin Krzemiński. Obowiązki sędziego głównego pełnił Marek Marcinkowski.

W sobotę rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym w trzydziesty dwóch czteroosobowych grupach. Do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych z każdej grupy.  Do ciekawszych pojedynków należały mecze: K. Juszczyszyn-W. Zielinski 5:4, S.Kural-Mieszko Fortuński 5:2; K. Juszczyszyn-D. Macioł 6:3; S. Batkowski-N. Rudenko 6:1 i K. Zielenkiewicz-T. Kapłan 6:4.

W ¼ finału :

W. Szewczyk – M. Śniegocki 6:2

M. Skoneczny – K. Skowerski 6:3

B. Rozwadowski – G. Lasota 6:5

D. Macioł – K. Spicha 6:4

Dla obserwujących wyniki POL TOUR interesujący jest bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Kamila Spichy. W styczniu był trzeci, teraz piąty. Wcześniej nie miał tak wyrównanych wysokich wyników.  Po bardzo słabym poprzednim sezonie do gry wrócił Grzegorz Lasota. Przebudził się także Bartosz Rozwadowski, który ma w swoim dorobku tytuł mistrza Polski, ale od wielu sezonów nie grał pierwszych skrzypiec.

W półfinałach:

W. Szewczyk – M. Skoneczny 6:0 i Mariusz raz był przy stole. Fantastyczny mecz Wojtka wicemistrza Europy 2022.

B. Rozwadowski – D. Macioł  . Tutaj rozpoczęło się od 0:3. Potem 4:4 i 4:5 . W dziesiątej partii zawodnicy walczyli o dogodną pozycję na stole. Każdy wykonał po kilkanaście zagrań. Ostatecznie po faulu Rozwadowskiego układ rozwiązał Macioł i zwycięż

Ostatni mecz turnieju wygrał Daniel Macioł 6:2., ale nie było to łatwe, płynne zwycięstwo.

Podziękowania dla generalnego sponsora Brześć – Sipa Sp.j., którego wyroby towarzyszą bilardzistom od wielu lat oraz klubu Frame.