206 POL TOUR za nami.

Interesujące rozdanie w Kielcach – Daniel Macioł najlepszy w 10-bil.

Zwycięzca Daniel Macioł.

Po przerwie wróciły rozgrywki cyklu Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Ze względów sanitarnych do turnieju w Kielcach dopuszczono jedynie 64 zawodników. Każdy ze sportowców i opiekunów przed wejściem na salę gier przechodził kontrolę zdrowotną, a podczas imprezy dezynfekowano sprzęt do gry. Na szczęście nie stwierdzono objawów koronawirusa, ale efekt izolacji wyraźnie było widać w grze wielu uczestników.  Mówiąc dosadniej, przerwa w aktywności sportowej odbiła się na poziomie gry.  Jej najbardziej namacalnym efektem było odpadnięcie w fazie grupowej dwóch mistrzów Europy – Mieszka Fortuńskiego i Konrada Juszczyszna ( ERG Folie Bieruń).  Kilku graczy wykorzystało słabą dyspozycję rywali i osiągnęło życiowy sukces. Blisko podium POL TOUR , po raz pierwszy w karierze był Kacper Konkel ( Arkadia Tczew) i junior Jakub Kowalczyk (TCF HUB Kraków).  W ćwierćfinale zakończył start Grzegorz Lasota ( LP Metal fach Sokółka), który wyeliminował m.in. Wojciecha Szewczyka.

Medaliści z dyrektorem cyklu .

Do strefy medalowej dotarł Wojciech Banek (MUKS IKS Tarnów),  Sebastian Batkowski ( Nosan Kielce), Radosław Babica ( Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Daniel Macioł ( Cromo-Stal Katowice).

Finał.

W półfinale bardzo dobrze dysponowany Babica pokonał Banka 6:3 , a Macioł aż 6:1 Batkowskiego. Finał Babica-Macioł był o tyle interesujący, ze ostatni raz w Grand Prix Polski POL TOUR tak wysoko byli kilka lat temu. Radosław w Gdańsku w 2016 roku, a Daniel w Kielcach w 2015 roku. Od początku prowadzenie objął Daniel i Radosław musiał go gonić. W pewnym momencie było już 5:3. Babica odrobił partię, ale na zdobycie większej ilości punktów Macioł mu już nie pozwolił.

Media lubią zwycięzców.

„ Przez cały czas pandemii ostro trenowałem i to dało efekt” powiedział zwycięzca.

Bohaterem turnieju był 12-letni Michał Wiech z Nosanu Kielce, który w fazie grupowej wygrał dwa mecze ( 5:1 z Michałem Rakowskim i 5:4  z Andrzejem Guzanowskim).

Michał Wiech zaskoczył rywali.

 Do ciekawszych wyników należy przegrana Mieszka Fortuńskiego 4:5 z J. Kowalczykiem i 1:5 z W. Bankiem; przegrana K. Juszczyszyna z Adamem Stankiewiczem 3:5 czy  przegrana Tomasza Kapłana z K. Konkelem 1:5.

Przed meczami pucharowymi.

Podziękowania dla głównego sponsora firmy Brześć z Brześcia Kujawskiego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego. W sali pojawiły się także kamery TVP 3 Kielce oraz TVSports.pl.

Radek Babica dla TVP 3

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom za przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z zagrożeniem COVID 19. 

Pomiar temperatury u Macka Trudnowskiego
Druga tura zawodników.

Obsługę sędziowsko-techniczną zapewnili: Marcin Krzemiński – sędzia główny oraz Zuzanna Przybylska i Robert Kowalski.

Obsługa turnieju

 Następny turniej Grand Prix Polski już 11-12 lipca w Łodzi.

¼ finału

K. Konkel – W Banek  – 3 : 6

R. Babica – G. Lasota – 6 : 1

J. Kowalczyk – D. Macioł – 4 : 6

M. Turkowski – S. Batkowski – 3 : 6.

D. Macioł – S. Batkowski – półfinał.

½ finału

W. Banek – R. Babica – 3 : 6

D. Macioł – S. Batkowski – 6: 1

G. Lasota w drodze do finałowej ósemki.

Finał

R. Babica  – D. Macioł –  4:6

Dr. Piotr Ostrowski jak zwykle dokładny.
U Wojtka temperatura była wzorcowa .
Wiktor , jedyny z Fortuńskich, który awansował do fazy pucharowej.
Kadrowiczka Ewa Bąk w akcji.